به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا، تیم منتخب دانشگاه آزاد اسلامی در پایان نخستین دوره رقابت‌های قهرمانی آسیا که در ماکائو برگزار شد، چهار مدال طلا، ۲ نقره و یک برنز دست یافت و در مجموع نایب قهرمان شد.

برای تیم ایران در این رقابت‌ها بهنوش نجفی، محدثه آقایی، علی مسکینی و مهدی رحیمی نژاد مدال طلا گرفتند. آویشن باقری و علی اکبر دستجانی صاحب مدال نقره شدند و میعاد یاری مدال برنز را از آن خود کرد.

در این مسابقات بهنوش نجفی در وزن ۶۱- کیلوگرم، در مبارزه اول خود نماینده هنگ کنگ را با نتیجه هشت بر صفر از پیش رو برداشت و در فینال یک بر صفر حریف ژاپنی را شکست داد و مدال طلا را از آن خود کرد.

محدثه آقایی در وزن ۶۸+ کیلوگرم، با غلبه بر "وهاجر موحد" از مالزی با نتیجه چهار بر صفر مدال طلای این وزن را کسب کرد.

علی مسکینی در وزن ۶۰- کیلوگرم، ابتدا پنج بر صفر از سد نماینده چین گذشت و در فینال سه بر یک کاراته کایی از هنگ کنگ را مغلوب کرد و به مدال طلا رسید.

در وزن ۷۵-کیلوگرم، مهدی رحیمی نژاد در اولین دیدار ۶ بر ۲ نماینده هنگ کنگ را از پیش رو برداشت و در ادامه موفق شد، هشت بر صفر کاراته کایی از فیلیپین را شکست دهد. او در فینال به مصاف "هیکارو هیروسه" از ژاپن رفت و به برتری هفت بر یک رسید تا صاحب مدال طلای این وزن شود.

آویشن باقری در وزن ۵۵- کیلوگرم، ابتدا چهار بر صفر مقابل نماینده سنگاپور به برتری دست یافت و در دیدار فینال ۲ بر صفر مقابل نماینده میزبان نتیجه را واگذار کرد و به مدال نقره رسید.

علی اکبر دستجانی در وزن ۸۴-کیلوگرم با برتری مقابل نماینده ماکائو، در دومین دیدار مقابل حریفی از ژاپن نتیجه را واگذار کرد و به مدال نقره این وزن رسید.

در وزن ۶۷-کیلوگرم، میعاد یاری یک بر صفر نتیجه را به "یوگو کوزاکی" از ژاپن واگذار کرد و به مدال برنز رسید.

فائزه چیذری در وزن ۵۰- کیلوگرم، در بازی نخست چهار بر سه نتیجه را به "نائو کوباشی" از ژاپن واگذار کرد و در جدول شانس مجدد هم مقابل "فونگ من وای" شکست خورد و از رسیدن به مدال بازماند. وی در مکان پنجم ایستاد.