گروه ورزشی خبرگزاری برنا

تراکتورسازی لیگ هجدهم را با چهره‌ای متفاوت آغاز کرد و با چند خرید بزرگ نشان داد که می‌خواهد در این فصل حرف‌های زیادی برای گفتن داشته باشد و ناکامی‌های سال‌های قبل را جبران کند. شاید در نیم فصل اول سرخپوشان تبریزی آنطور که باید نتوانستند نتیجه لازم را بگیرند و انتقاداتی نیز به این تیم می‌شد که با وجود بازیکنانی همچون مسعود شجاعی، اشکان دژاگه و احسان حاج صفی چرا این تیم نمی‌تواند نمایش قابل قبولی داشته باشد.

در نیم فصل دوم با حضور لیکنز سرمربی جدید تراکتورسازان ورق برای نماینده تبریز برگشت و در هر بازی شاهد نمایش بهتری از بازیکنان این تیم بودیم. بعد از برد تراکتورسازی مقابل استقلال وضعیت این تیم در جدول رده‌بندی در شرایط بهتری نیز قرار گرفت و به یکی از مدعیان اصلی قهرمانی تبدیل شد. داستان غم‌انگیز از آنجا برای شاگردان لیکنز رقم خورد که سرخپوشان در کورس قهرمانی قرار داشتند ولی در هفته بیست و پنجم مقابل سپیدرود نتیجه عجیبی به دست آوردند و در حالی که هواداران سرخپوش به انتظار پیروزی تیم محبوب‌شان بودند روی دو اشتباه فاحش محسن فروزان، تراکتورسازی این بازی را با نتیجه سه بر یک واگذار کرد.

قطعا هر بازیکنی چه در لیگ ایران و چه در لیگ‌های معتبر کشورهای دیگر حق اشتباه کردن را دارد ولی کار از آنجایی برای تراکتورسازی بیخ پیدا کرد که مالک این باشگاه بلافاصله بعد از اتمام این بازی واکنش شدیدی به عملکرد فروزان نشان داد و این بازیکن را در حالی که در چند بازی گذشته کلین‌شیت انجام داده بود از ترکیب کنار گذاشت و او را متهم به کم‌فروشی و خیانت کرد. همین کار زنوزی کافی بود که هواداران پرشور تراکتورسازی علیه دروازه‌بان سابق استقلال موضع شدیدتری بگیرند و نسبت به بازی‌های پیش‌روی این تیم حساس‌تر شوند. صحبت‌های مالک این باشگاه نه تنها کمکی به این تیم نکرد، بلکه باعث شد هواداران دید بدی نسبت به بازیکنان و اتفاقات اخیر پیدا کنند.

در حالی که تراکتورسازی می‌رفت از شرایط بازی با سپیدرود خارج شود و در بازی خانگی خود به پیروزی برسد بازهم اشتباه بزرگ دامن این تیم را گرفت و این بار محمدرضا اخباری بود که با عملکرد ضعیف خود در دفع توپ باعث باخت این تیم مقابل چشمان هزاران هوادار تبریزی شد. دو باخت متوالی آنهم در شرایطی که تیم در کورس قهرمانی قرار دارد باعث شد کاسه صبر هواداران لبریز شود و اتفاقاتی ناخوشایند در ورزشگاه یادگار امام تبریز رخ دهد. درگیری هواداران با بازیکنان و عوامل تیم باعث شد شجاعی کاپیتان قرمزپوشان که تا هفته‌های قبل مورد تشویق قرار می‌گرفت این‌بار وسط زمین سیلی بخورد و وضعیت از آن چیزی که بود بدتر شود. بدون‌شک اگر این سناریویی که برای تراکتورسازی اتفاق افتاد را بخواهیم واکاوی کنیم، مالک باشگاه یکی از مقصران اصلی است که با شوآف خود بعد از بازی مقابل سپیدرود باعث شد این جو متشنج ایجاد شود. قطعا اگر اظهارات زنوزی در این شرایط حساس لیگ نبود شاید بازیکنان تراکتورسازی با آرامش خیال بیشتر مقابل پیکان قرار می‌گرفتند و می‌توانستند برنده بازی باشند.

کسی که بیشترین بار تقصیر را به خاطر عدم نتیجه‌گیری تراکتورسازی به خصوص در بازی مقابل پیکان بر گردن دارد حالا بازهم فرار روبه جلو را ترجیح داده و شروع به صحبت کردن درخصوص عدم نتیجه‌گیری این تیم در دو هفته گذشته کرده است. زنوزی با خطاب قرار دادن وزارت ورزش و دکتر سلطانی‌فر می‌خواهد توجهات را از خودش دور کند وگرنه برای همه فوتبال‌دوستان روشن است که تیم تراکتورسازی به عنوان یک تیم خصوصی، نتیجه گرفتن و یا نگرفتن این تیم هیچ ربطی به مجموعه وزارت ورزش ندارد. فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ به عنوان متولیان فوتبال کشور درخصوص برنامه‌ریزی لیگ و انتخاب داوران نقش دارند و اینکه کسی بخواهد این موضوع را طوری دیگر جلوه دهد از پایه و اساس غلط و مردود است. با وجود 4 هفته مانده به پایان لیگ هجدهم تراکتورزی با 49 امتیاز در رده چهارم جدول قرار دارد و اختلاف کم این تیم با تیم‌های بالای سرش هنوز امید را در دل هواداران زنده نگه داشته برای اینکه قهرمانی تیم‌شان را ببیند و یا حداقل بتوانند کسب سهمیه کنند. ولی این در حالی شکل خواهد گرفت که مالک باشگاه به جای فرارهای روبه جلو با هواداران تیم صادق باشد و از سخن‌هایی که به تیم لطمه می‌زند خودداری کند. بدون شک ایجاد فضای همدلی و دوستی در تیم نه تنها برای تراکتورسازی بلکه برای دیگر تیم‌ها نیز بزرگ‌ترین فاکتور موفقیت است و مدیران تیم تبریزی قطعا اگر می‌خواهند نتیجه دلخواه را به دست آورند باید از این حاشیه‌ها پرهیز کنند.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: