به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا؛ احسان قائم‌مقامی، بازیکن تیم سایپا، درباره وضعیت لیگ شطرنج امسال در گفتگو با خبرنگار برنا عنوان کرد: با توجه به بازیکن‌های حاضر در لیگ و بازی‌های ارائه شده کیفیت خیلی خوبی را در لیگ امسال شاهد بودیم. خوشبختانه سطح فنی شطرنج کشورمان روز به روز بالا می‌رود. نوجوانان و جوانانی که امسال در تیم‌های مختلف حضور داشتند بازی‌های کم نقصی را از خود به نمایش گذاشتند و این باعث شد که کیفیت بازی ها قابل قبول باشد.

عضو تیم ملی ادامه داد: در حال حاضر حمایت بخش خصوصی، ارگان‌ها و نهادهای دولتی به نوعی نیاز اصلی لیگ برتر شطرنج کشورمان است. هر سال سه یا چهار تیم ریشه دار در لیگ حضور دارند و مابقی تیم‌ها با مشکلات مالی مواجه هستند. به نظرم فدراسیون باید در جذب اسپانسر کمی فعال‌تر عمل کند تا بتوانیم تیم‌های بیشتری را در لیگ ببینیم. رشته‌هایی مانند شطرنج که کمتر حق پخش تلویزیونی دارد باید حمایت شود. اگر حمایت افزایش پیدا کند قطعا افتخارات بیشتری را کسب خواهیم کرد.

وی تصریح کرد: خوشبختانه اتفاق خوبی که در چند سال اخیر شاهد بودیم، حضور تک تک استان‌ها در مسابقات لیگ بود ولی حمایت هنوز هم یک حلقه مفقوده است که امیدوارم در سال‌های آتی شاهد حمایت‌های بیشتری باشیم.

قائم‌مقامی گفت: خوشبختانه تیم ساپیا بدون هیچ مشکل خاصی قهرمان شد البته یک کار روتینی را انجام داد. اگر تیم‌ها مشکل مالی نداشته باشند قطعا مدعیان قهرمانی نیز تعدادشان بالا می‌رود و این موضوع به نوبه خود جذابیت لیگ را دوچندان می‌کند. سایپا امسال دو رویداد مهم درجام باشگاه‌های پیش‌رو دارد که امیدوارم بتوانیم در این رویداد بین‌المللی از عنوان قهرمانی خود دفاع کنیم.