به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا؛ محسن بیرانوند، مدیر کمیته فنی فدراسیون وزنه‌برداری ایران، در گفتگو با خبرنگار برنا درخصوص اردوی آمادگی تیم ملی جوانان بیان کرد: اردوی آمادگی تیم ملی جهت حضور در مسابقات قهرمانی جهان فیجی که 7 خرداد برگزار می‌شود، از 7 ماه گذشته آغاز شده تا روز مسابقات ادامه خواهد داشت. نفرات آمادگی بسیار خوبی دارند و وضعیت روحی و جسمی آن‌ها فوق‌العاده است.

وی افزود: اگر تیم به صورت کامل، یعنی با 10 ورزشکار اعزام شود، می‌رویم که برای چهارمین بار پیاپی قهرمان دنیا شویم. سال 2019 برای سومین بار تیم ملی وزنه‌برداری جوانان ایران قهرمان دنیا شده بود و این بار هم برای دفاع از قهرمانی سال‌های گذشته به مسابقات می‌رویم.

بیرانوند عنوان کرد: در حال حاضر 12 ورزشکار جوان تمرینات خود را در اردو پیگیری می‌کنند که 10 نفر از آن‌ها نهایتا به مسابقات اعزام خواهند شد.

مدیر کمیته فنی فدراسیون وزنه‌برداری تصریح کرد: اکثر نفرات در این مسابقات شانس کسب مدال دارند اما رنگ مدال آن‌ها در روز مسابقه مشخص می شود و رکوردهای خیلی خوبی خواهند زد. از نظر تیمی هم با توجه به آنالیزی که کردیم، شانس قهرمانی داریم.

وی در پایان گفت: علی داوودی یکی از وزنه‌برداران جوان ما است که احتمال می‌دهیم بتواند رکورد این رده سنی را جابه‌جا کند. باتوجه به رکوردی که داوودی در مسابقات دو ضرب چین ثبت کرد، این احتمال را می‌دهیم. قطعا بدن بعد از یک مسابقه افت خواهد داشت اما ما تلاش می‌کنیم در مدت باقی مانده به اوج برسد تا در روز مسابقه بتواند رکورد جهان را ارتقا بدهد.