به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا؛ تیم فوتبال استقلال خوزستان که سقوطش به لیگ دسته اول باشگاه های کشور قطعی شده، در هفته سی ام لیگ برتر و در دومین دیدار حساس هفته به مصاف سپاهان در اصفهان می رود .سپاهان در صورت باخت پرسپولیس و برد مقابل آبی پوشان خوزستانی قهرمان لیگ می شود. البته شاگردان سید محمد علوی نیز در صورت برد و یا تساوی مقابل سپاهانی ها می توانند راه را برای کسب عنوان دومی استقلال و پدیده باز کنند.

بسیاری از هواداران سپاهان در فضای مجازی بر این باورند که تیمشان بازی راحتی مقابل نماینده خوزستان دارند، سیدمحمد علوی، سرمربی استقلال خوزستان که تیمش هفته گذشته علی رغم برتری نسبی در طول 90 دقیقه بازی را به تیم سایپا واگذار کرد، در این باره به خبرنگار برنا گفت: به افرادی که فکر می کنند ما به راحتی بازی را واگذار خواهیم کرد باید بگویم اگر بازی ما را مقابل سایپا ببینند دیگر خیالشان بابت این برد راحت نیست. در آن دیدار ما روی دو اشتباه فردی گل خوردیم. در اکثر زمان بازی توپ و میدان از آن ما بود و چندین موقعیت تک به تک را خراب کردیم و در حال حاضر تمرکز خود را روی مسابقه آینده گذاشته ایم.

وی در پاسخ به این سوال که آیا با توجه به سقوط تیمش بازیکنانان برای بازی انگیزه دارند یا خیر اظهار داشت: البته که بازیکنان انگیزه دارند، یک حرفی را همواره به بازیکنان گوشزد می کنیم و آن این است که همه بازیکنان برای فصل آینده در اصل بازی می کنند، جوانان ما می دانند در همین دیدار بسیاری از ایجنت ها و مدیران و مربیان فوتبالی بازی آنها را می بینند و آنها می توانند با درخشش خود برای فصل بعد پیشنهاد داشته باشند و حداقل اینکه جا پای خود را در تیم حفظ کنند. به هر حال احتمال دارد مسئولان باشگاه امتیاز یک تیم لیگ برتری را خریداری کنند و در این باره منتظر هستیم.

بازیکن پیشین پرسپولیس درباره اینکه چه صحبتی با هواداران سایر تیم ها درباره انجام فوتبال پاک دارد، گفت: در حساس ترین بازی مقابل استقلال در استادیوم آزادی یک لحظه هم وقت کشی نکردیم، درحالی که می توانستیم با اینگونه کارها بازی را 2بر2 به پایان برسانیم. بازیکنی در تیم من که غیرت، تعصب و شرافت نداشته باشد وجود ندارد درست است که 90 درصد بازیکنان ما بومی هستند اما ما جوانان با تعصبی داریم و با تمام توان بازی خواهیم کرد. بازیکنان ما 70 درصد مطالباتشان را گرفته اند و اینکه بگویم شارژ روحی می تواند در روند تیم تاثیر داشته باشد به هیج وجه این گونه نیست، اما بنده قول می دهم بازیکنام با شرافت یک فوتبال پاک را به نمایش بگذارند و پنجشنبه همه خواهند دید خوزستانی ها فقط به دنبال فوتبال پاک هستند. برای کسب بهترین نتیجه وارد زمین خواهیم شد و بچه ها از جان مایه خواهند گذاشت و هواداران تیم های مدعی از این بابت خیالشان راحت باشد.

علوی درباره آینده تیم استقلال خوزستان و همکاری او با این تیم تصریح کرد: هنوز هیچ مسئولی از باشگاه در این باره با من صحبت نکرده اما اگر این تیم در لیگ یک کار کند بنده تیمی خواهم بست که توان بازگشت به لیگ برتر را داشته باشد. من پیش از این اروند کارون را به لیگ بالاتر آورده بودم و اگر قرار شد ما در لیگ دسته اول تیمداری کنیم حتما سعی می کنم تیم را به لیگ برتر بیاورم.

سرمربی استقلال خوزستان در پایان گفت: مطلبی هست که منم در نشست خبری بازی با سایپا نگفتم و دوست دارم اینجا بیان کنم. در بازی با سایپا در اهواز تعدادی از خوزستانی ها که لهجه خوزستانی هم داشتند از ابتدا تا انتها سایپا را تشویق کردند و بازیکنان ما و تیم ما در خوزستان تنها بود و این واقعا ناراحت کننده است.