به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا؛ هفته سی ام و پایانی رقابت های لیگ برتر فوتبال باشگاه های کشور امشب با انجام هشت دیدار از ساعت 21:30 به طور همزمان برگزار می شود تا تکلیف جایگاه تیم ها مشخص شود.

در مهمترین بازی هفته پایانی تیم های پارس جنوبی جم و پرسپولیس تهران در جم به مصاف هم می روند. پارس که با 30 امتیاز روی پله دوازدهم ایستاده است، بقای خود را در لیگ قطعی کرده و با خیالی راحت به مصاف حریف خود می رود. شاگردان مهدی تارتار که در هفته های اخیر با مشکلات عدیده مالی روبرو بودند، می خواهند بهترین عملکرد خود را برابر قرمزهای تهران ارائه بدهند و به نتیجه دلخواه نیز دست پیدا کنند. نفراتی نظیر رحمان احمدی، میثم نقی زاده، محمد نوری و روح الله سیف الهی بازیکنانی هستند که سابقه حضور در پرسپولیس را داشته اند و برابر تیم سابق خود قرار می گیرند. ضمن اینکه مهدی تارتار، سرمربی تیم پارس که سال ها در پرسپولیس بازی کرد و مدتی هم به عنوان کمک مربی در پرسپولیس فعالیت داشت، در صحبت های خود عنوان کرده تیمش با تمام قوا برابر پرسپولیس قرار می گیرد تا بهترین نمایش را ارائه بدهد.

از طرفی تیم پرسپولیس که بعد از غلبه بر استقلال، پیکان و سایپا دیگر رنگ برد را در لیگ برتر ندیده به دنبال این است تا حریف خود را شکست بدهد تا 61 امتیازی شود و برای سومین سال متوالی قهرمانی خود را در لیگ برتر جشن بگیرد. پرسپولیس در چهار بازی قبلی خود در لیگ مقابل تیم های ذوب آهن، سپاهان، تراکتورسازی و ماشین سازی به تساوی دست پیدا کرد اما امتیاز از دست دادن های رقبا باعث شد تا کماکان حاشیه امنیت 3 امتیازی برای شاگردان پروفسور نسبت به زردهای اصفهان وجود داشته باشد. هرچند پرسپولیس با یک امتیاز هم می تواند هت تریک قهرمانی خود را کامل کند اما طبق گفته برانکو، قرمزها می خواهند با برد فصل را به پایان برسانند. علیرضا بیرانوند که در بازی قبلی به علت محرومیت غایب بود، برابر پارس جنوبی در ترکیب اصلی قرار خواهد گرفت و سنگربان ملی پوش پرسپولیس می خواهد با بسته نگه داشتن دروازه خود، به قهرمانی تیمش کمک کند.

در دیگر بازی مهم هفته تیم سپاهان اصفهان در ورزشگاه نقش جهان میزبان تیم سقوط کرده استقلال خوزستان خواهد بود. سپاهان که در دیدار قبلی خود مقابل پدیده مشهد به تساوی یک-یک رسید باید حریف خود را شکست بدهد و منتظر باخت پرسپولیس در جم باشد تا زردهای اصفهان بتوانند جشن قهرمانی بگیرند. سپاهان 55 امتیاز در لیگ امسال جمع کرده و امیر قلعه نویی به درخشش بازیکنان تهاجمی خود نظیر کی روش استنلی، سجاد شهباززاده و مهرداد محمدی دوخته تا حریف سقوط کرده خود را ببرد و فصل را با برد به پایان برساند.

همچنین تیم های استقلال تهران و سپیدرود رشت در ورزشگاه آزادی مقابل هم قرار می گیرند. آبی ها که با تساوی هفته گذشته عملا شانس قهرمانی را از دست دادند می خواهند فصل را با برد تمام کنند و شاید هم موفق شوند در صورت توقف سپاهان به عنوان نایب قهرمانی نیز برسند. سپیدرود هم با 20 امتیاز در رده پانزدهم قرار دارد و اگر می خواهد سقوط نکند باید میزبان خود را شکست بدهد و منتظر توقف یا شکست نفت مسجد سلیمان برابر ذوب آهن اصفهان باشد تا جشن بقا بگیرد.

در سایر مسابقات تیم های ماشین سازی تبریز-پدیده شهر خودرو مشهد، سایپا تهران-صنعت نفت آبادان، نساجی مازندران-پیکان تهران و فولاد خوزستان-تراکتورسازی تبریز برابر هم قرار می گیرند.

اسامی داوران هفته پایانی لیگ برتر به شرح زیر است:

پنجشنبه 26 اردیبهشت ماه – ساعت 21:30

استقلال - سپیدرود، ورزشگاه آزادی

داور: علیرضا فغانی

کمک ها: علی میرزابیگی – سعید قاسمی

کمک داوران اضافی: حسن اکرمی – سیدعلی اصغر مومنی

داور چهارم: ایوب غلامزاده

ناظر: محمدعلی فروغی

ماشین‌سازی - پدیده، ورزشگاه بنیان دیزل تبریز

داور: محمدرضا اکبریان

کمک ها: آرمان اسعدی – تورج عیوض محمدی

کمک داوران اضافی: محمدباقر پورباقر – مجید محمدی

داور چهارم: عباس پورحیدری

ناظر: فریدون اصفهانیان

سایپا - صنعت نفت آبادان، ورزشگاه شهدای شهر قدس

داور: یاسر همرنگ

کمک ها: فرزاد بهرامی – بهزاد پناهی

کمک داوران اضافی: بیژن حیدری – احمد محمدی

داور چهارم: علی الفتی

ناظر: حسین نجاتی

نفت‌ مسجدسلیمان - ذوب‌آهن، ورزشگاه شهید بهنام محمدی مسجدسلیمان

داور: مهدی سیدعلی

کمک ها: رضا سخندان – فرهاد مروجی

کمک داوران اضافی: روح اله شریفی – حسین زمانی

داور چهارم: براتعلی مولوی

ناظر: حاتم بک پور

سپاهان - استقلال خوزستان، ورزشگاه نقش جهان اصفهان

داور: کوپال ناظمی

کمک ها: محمد راهی – امیرمحمد داودزاده

کمک داوران اضافی: شاهو اصلانی – سیدمهدی مرجانزاده

داور چهارم: قهرمان نجفی

ناظر: محمود رفیعی

نساجی - پیکان، ورزشگاه وطنی قائمشهر

داور: سیدرضا مهدوی

کمک ها: حمیدرضا کنعانی – علیرضا طاهرخانی

کمک داوران اضافی: حسین زیاری – کیوان علیمحمدی

داور چهارم: محمدرضا مدیرروستا

ناظر: حسن کامرانی فر

فولاد - تراکتورسازی، ورزشگاه شهدای فولاد خوزستان

داور: پیام حیدری

کمک ها: محمدرضا ابوالفضلی – فرهاد فرهادپور

کمک داوران اضافی: کمیل غلامی – علی بای

داور چهارم: علی احمدی

ناظر: خداداد افشاریان

پارس جنوبی جم - پرسپولیس تهران، ورزشگاه تختی شهر جم

داور: اشکان خورشیدی

کمک ها: علیرضا ایلدروم – مهدی عالیقدر

کمک داوران اضافی: سیدعلی میرغفاری – محمدحسین ترابیان

داور چهارم: حسن انتظاری

ناظر: مسعود عنایت