به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا و به نقل از روابط عمومی کمیته ملی المپیک، پس از برگزاری مسابقات انتخابی تیم ملی جودو که در روز یکشنبه 22 اردیبهشت و به میزبانی سالن جودو مجموعه ورزشی آزادی برگزار شد، نفرات برتر این رقابت‌ها به همراه ملی پوشان منتخب کادرفنی جواز حضور در نخستین مرحله از اردوهای آماده‌سازی این تیم را کسب کردند که صبح چهارشنبه 25 اردیبهشت ماه و زیر نظر مجید زارعیان سرمربی تیم ملی تست آمادگی جسمانی دادند.

زارعیان در خصوص اردوی تیم ملی جودو بیان کرد: 51 جودوکار برتر مسابقات جودو قهرمانی کشور که اسفندماه سال گذشته برگزار شده بود به مسابقات انتخابی دعوت شده بودند که در نهایت 21 ورزشکار (هر وزن سه نفر) برای حضور در اردوهای آماده سازی تیم دعوت شدند. تمرینات از روز سه‌شنبه 24 اردیبهشت ماه در مجموعه ورزشی آزادی آغاز شده است و به منظور شناخت بهتر کادرفنی از شرایط اردونشینان روز 25 اردیبهشت ماه را به آزمون‌های آمادگی جسمانی و بیومکانیک ورزشی اختصاص دادیم.

وی با بیان اینکه دعوت شدگان به اردو طی دو نوبت در این آزمون‌ها حضور خواهند یافت عنوان کرد: شرایط تیم ملی جودو با توجه به نتایج نامطلوبی که اخیراً کسب شده است مناسب نیست به عنوان مثال در آخرین مرحله از مسابقات قهرمانی آسیا تمامی شرکت کنندگان ایران در مراحل ابتدایی حذف شدند. سعی ما این است تا تیمی یک دست و خوب را برای مسابقات آتی جودو قهرمانی آسیا آماده کنیم.

سرمربی تیم ملی جودو حفظ سه جودوکار برتر ایران در رنکینگ جهانی و ارتقاء جایگاه سایر ملی پوشان در این رنکینگ را از مهم‌ترین اهداف تیم ملی جودو برای حضور در المپیک 2020 توکیو دانست و گفت: هدف ما در بلند مدت اعزام تیمی شایسته و آماده به رقابت‌های قهرمانی آسیا در سال آینده است تا جودو ایران پس از مدت‌ها دست پر به کشور بازگردد، ما به دنبال تیمی هستیم که در هر 7 وزن آماده باشد.

اسامی دعوت شدگان به اردوی تیم ملی جودو به شرح زیر است:

علیرضا خجسته، ایمان نیک‌اقبال، رضا رضایی، سید مهرداد زمانی، محمد ملک محدی، حمیدرضا ملک‌زاده، سعید مولایی، سهیل جمال‌آبادی، مجید حسنی، جواد محجوب، جعفر فیروزآبادی، محمد محمدی‌بریمانلو، علی عزیز چمبی، سجاد حسین‌زاده، مهدی فتحی‌پور، علیرضا شیری نوکنده‌ای، رامین صفویه، قاسم نوری‌زاده، کاویان بیرانوند و ابوالفضل محمودی.