به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا، سحر زمانیان، مربی تیم ملی بدمینتون بانوان ایران در گفتگو با خبرنگار برنا درخصوص اردوی تیم ملی بیان کرد: 4 بازیکن تیم ملی، ثریا آقایی، نسیم صفایی، پریا اسکندری و ثمین عابدخجسته اردوهای آماده‌سازی خود را جهت حضور در مسابقات 25 هزار دلاری آذربایجان که از 16 تا 19 خرداد ماه برگزار می‌شود، دنبال می‌کنند. این 4 بازیکن پس از یک مرحله رنکینگ جوانان، یک مرحله رنکینگ بزرگسالان و یک مسابقه گزینشی، انتخاب شدند.

وی افزود: با توجه به اینکه امسال سال قبل از المپیک است و ورزشکاران تا اردیبهشت سال آینده زمان دارند تا سهمیه کسب کنند، هیچ مسابقه آسانی در دنیا وجود ندارد. مسابقات آذربایجان هم سطح بسیار بالایی دارد، در بخش یک نفره بانوان 57 بازیکن شرکت کردند که از رنکینگ 38 جهان حضور دارند. بازیکنان کشورهای روسیه، آلمان، اسپانیا، ترکیه، انگلیس، کره جنوبی، دانمارک، فرانسه و بلغارستان در این دوره شرکت می‌کنند.

زمانیان عنوان کرد: با این وجود نمی‌توان گفت که شانس کسب مدال در این رقابت‌ها را نداریم، نفرات ایران هم مثل آقایی و عابدخجسته رنکینگ 162 و 179 را دارند. هدف ما این است که مدال کسب کنیم، اما سطح مسابقات بسیار بالا است. خداروشکر سطح تمرینی و تجربی بچه‌های ما بسیار خوب بوده است، مسابقات آذربایجان در امسال چهارمین رقابت آقایی به حساب می‌آید. مدال آوردن خیلی سخت است، اما ما به دنبال کسب بهترین نتیجه هستیم.

مربی تیم ملی بدمینتون بانوان اظهار داشت: برای کسب سهمیه المپیک باید در سال حدودا در 20 بازی حضور داشت تا با کسب امتیاز بتوانیم سهمیه بگیریم. با توجه به برنامه فدراسیون، باید بگویم، با اینکه فقط 2 ماه از آغاز سال گذشته است، شرکت در 4 تورنمنت آمار بسیار خوبی برای بازیکنان ما است.

وی در پایان گفت: از طرف ما همه چیز آماده شده تا در اختیار بازیکنان قرار بگیرد، کمپ اختصاصی و سالن اختصاصی در اختیار تیم ملی است. لزوما کسب مدال در مسابقات ملاک نیست و حضور در رقابت‌ها برای بچه‌ها امتیاز دارد. باتوجه به رنکینگی که در حال حاضر بازیکنان ما دارند، می‌توانیم امیدوار باشیم، که یک سهمیه المپیک 2020 توکیو در بخش بانوان کسب کنیم.