به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا، دکتر عبدالحمید احمدی در جلسه روسای فدراسیون های ورزشی با دکتر سلطانی فر  با تاکید بر برنامه ریزی برای عمومی سازی رشته های ورزشی به بودجه ای که در این ارتباط در اختیار فدراسیون ها قرار گرفته اشاره کرد.

وی گفت : بخشی از  بودجه ای که برای اجرای برنامه‌ها در اختیار فدراسیون ها قرار گرفته برای  توسعه ورزش همگانی است که اگر در این راستا اقدامی صورت نگیرد، بودجه در اختیار آنها قرار نخواهد گرفت.

معاون وزیر بابیان اینکه یکی از مطالبات  از وزارت ورزش و جوانان،موضوع ورزش  همگانی است  افزود: این نکته به این معناست که باید تلاش شود تا جمعیت  قابل توجهی از مردم ایران تحت پوشش ورزش همگانی قرار بگیرند.

 او توضیح  داد :  یک یا دو فدراسیون‌ها متولی عمومی سازی  ورزش نیستند و همه فدراسیون‌ها باید در توسعه ورزش همگانی اهتمام داشته باشند.

دکتر احمدی خاطر نشان ساخت: در حال حاضر جمعیت ورزشکاران شناسنامه‌دار ما زیر پنج میلیون نفراست و باید این رقم خیلی بیشتر باشد.

وی افزود :همیشه این سوال در جلسات مجلس و دیگر نهادها از ما می‌شود که اعتبار اختصاص یافته به ورزش همگانی چه می شود وخروجی آن چیست و ما باید به آن پاسخ دهیم.

معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی افزود: برای تمامی فدراسیون‌ها  اعتبار برای توسعه ورزش همگانی  اختصاص داده شده و باید فدراسیونها برای آن برنامه‌ای داشته باشند.

او در این نشست پیشنهاد تشکیل کمیته ای مستقل برای توسعه ورزش همگانی در همه فدراسیون‌ها را مطرح کرد.

معاون وزیر ورزش و جوانان در بخش دیگری از سخنانش به برنامه های این معاونت اشاره کرد وگفت: با توجه به اینکه در ماه مبارک رمضان قرار داریم و چند مناسبت از جمله روز قدس و سالگرد رحلت امام(ره) در پیش است از همه فدراسیون‌ها و جامعه ورزش میخواهیم که مشارکت گسترده داشته باشند.

او همچنین توضیحاتی را در خصوص غرفه وزارت ورزش و جوانان در بیست وهفتمین نمایشگاه قران ارایه کرد و از فدراسیونهای ورزشی از این غرفه بازدید داشته باشند.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: