به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا؛ مارک ویلموتس، مربی بلژیکی با حضور در ایران موضوع تیم ملی فوتبال را بار دیگر بر سر زبان ها انداخته است.

مهدی دینورزاده، پیشکسوت فوتبال درباره حضور این مربی در راس کادر فنی تیم ملی به خبرنگار برنا گفت: ویلموتس مربی است که از علم روز برخوردار است و البته در فوتبالی کار کرده که همه چیز سرجای خودش بوده و حالا او فضای جدیدی را تجربه خواهد کرد.

وی افزود: با حضور یک مربی خارجی مشکلی ندارم، زمانی 1 تیم به جام جهانی صعود می کرد و حالا 5 تیم صعود می کند و یک مربی ایرانی هم می تواند این کار را کند اما شما شک نکنید سرمربی داخلی به خاطر حاشیه هایی که ایجاد می شد در امان نبود و نمی توانست کار کند.

مربی فوتبال در ادامه افزود: حالا که قرار است برای تیم ملی هزینه کنیم اگر این مربی خارجی نمی امد، شخص دیگری می آمد و حسن مربی خارجی این است که حاشیه اثر بسیار کمتری در او دارد و ویلموتس می تواند کار خود را به نحو احسنت انجام دهد. ذکر چند نکته در قرار داد این مربی به روز اهمیت دارد: نخست اینکه ما مربی پروازی نمی خواهیم، دوم اینکه مربی ایرانی باید در کنار این مربی حضور داشته  باشد و نکته مهم دیگر نظارت مستقیم این سرمربی روی تیم های پایه است. مردم به درستی از فوتبال ایران انتظار دارند و حالا که هزینه می شود این هزینه باید برگشت داشته باشد.

دینورزاده اظهار داشت: امیدوارم مربی جدید بتواند ساختار درستی در فوتبال ملی ما ایجاد کند و برنامه های علمی و عملی مناسبی برای پیشرفت تیم های ملی داشته باشد. همه باید به او برای پیشرفت فوتبال ملی کمک کنیم و امیدوارم مارک ویلموتس بتواند با ملی پوشان ایرانی موفقیت های خوبی را کسب کند.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: