به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا؛ علیرضا سهرابیان، رئیس فدراسیون قایقرانی ایران، در گفتگو با خبرنگار برنا درخصوص بازدید از اردوی تیم ملی کایاک جوانان و زیر 23 سال در بندر انزلی بیان کرد: شیوه تمرین تیم ملی کایاک جوانان و زیر 23 سال در مرداب انزلی شرایط بسیار خوبی دارد و در مسیری که خود آن‌ها اعلام کردند تمرین می‌کنند. این اردوها جهت حضور در مسابقات جهانی 2019 و آمادگی برای دوره‌‌های بعدی المپیک برگزار شده است تا وقتی بچه‌ها برای 4 سال دیگر وارد رده سنی بزرگسالان شدند، شرایط خوبی داشته باشند. با توجه به مشکلات مالی که در حال حاضر داریم، در صورت مساعد بودن وضعیت افراد که صلاحیت دارند به این رقابت‌ها اعزام می‌شوند.

وی عنوان کرد: استان‌ها بازوهای توانمند فدراسیون قایقرانی ایران هستند، به طبع رسیدگی به آن‌ها ساخت پشتوانه‌ای محکم برای خود فدراسیون خواهد بود. برگزاری اردوها در استان‌های مختلف، می‌توانیم شاهد رشد کیفی تمرینات ورزشکاران آن استان باشیم و باعث بالا رفتن انگیزه پاروزنان را بیشتر می‌کند تا بتوانند خود را به سطح ملی و سیستم تمرینی ملی نزدیک‌تر کنند.

سهرابیان گفت: هرچقدر استان‌ها قوی‌تر باشند، زیربنای کاری در فدراسیون بالا‌تر می‌رود و فدراسیون می‌تواند بسیار قوی‌تر در مسابقات ظاهر شود و اردوهای موثرتری تشکیل بدهد.

رئیس فدراسیون قایقرانی اظهار داشت: ما دوباره‌سازی برنامه‌ها را در نظر داریم تا بتوانیم جوانان را کشف کنیم و با قوانین و مقررات و تمرینات درست، پرورش دهیم. این برنامه را برای اینکه پشتوانه‌ی محکمی برای نسل‌های آینده قایقرانی داشته باشیم، انجام می‌دهیم.