به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا، در آغاز سومین روز از رقابت‌های تکواندوی قهرمانی جهان ۲۰۱۹ که در منچستر انگلیس در حال برگزاری است، امیر محمد بخشی در ۷۴- و پریسا جوادی در وزن ۵۷- کیلوگرم راهی یک چهارم نهایی شدند اما ناهید کیانی در ۴۹- کیلوگرم از دور رقابت‌ها کنار رفت.

*راهیابی بخشی به یک چهارم نهایی

امیرمحمد بخشی نماینده وزن ۷۴- کیلوگرم مردان ایران، در نخستین گام برابر میگوئل ترجوس سالاس از کلمبیا با نتیجه ۱۶ بر ۷ به برتری رسید.

وی در دور بعد نیز مقابل کریستین مکنیش نماینده میزبان و دارنده طلای قهرمانی اروپا ۲۰۱۸، برنز بازی‌های یونیورسیاد ۲۰۱۵ و برنز المپیک جوانان ۲۰۱۴ در حالی که در پایان ۲ راند مبارزه ۶ بر ۶ به تساوی رسید موفق شد در پایان راند سوم با حساب ۱۰ بر ۶ به برتری برسد و راهی یک هشتم نهایی شود. بخشی در یک هشتم نهایی نیز برابر کی رن از چین با نتیجه ۲۳ بر ۱۵ به برتری رسید و راهی یک چهارم نهایی شد.

*حذف ناهید کیانی در مرحله یک هشتم

نهایی ناهید کیانی، نماینده وزن ۴۹- کیلوگرم تیم ملی بانوان ایران در نخستین مبارزه برابر یونیشا رأی از نپال را با نتیجه ۳۴ بر ۷ در پایان راند دوم شکست داد. وی در دور بعد نیز برابر «مادینا مانوپوا» از ازبکستان و نایب قهرمان بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ و دارنده مدال برنز قهرمانی آسیا ۲۰۱۸ در یک مبارزه سخت و حساس در پایان ۳ راند مبارزه به نتیجه تساوی ۴ بر ۴ رسید اما در راند طلایی ۲ امتیاز گرفت و در نهایت ۶ بر ۴ به پیروزی رسید و راهی یک هشتم نهایی شد اما در این مرحله برابر نماینده تایلند با نتیجه سنگین ۲۸ بر ۷ شکست خورد و از دور رقابت‌ها کنار رفت.

*جوادی هم به یک چهارم نهایی رسید

پریسا جوادی در وزن ۵۷- کیلوگرم نیز در نخستین گام مقابل دزیره رولاف از آمریکا با نتیجه ۱۳ بر ۴ به برتری رسید و راهی دور بعد شد. این نتیجه در حالی به دست آمد که جوادی در پایان راند دوم ۳ بر یک عقب بود اما در راند سوم این نتیجه را جبران کرد و به پیروزی رسید. وی در مرحله بعد نیز برابر پاتریکا آدامکیویسز تکواندوکار با سابقه لهستانی و قهرمان اروپا ۲۰۱۸ در یک مبارزه سخت با نتیجه ۱۹ بر ۱۷ در راند طلایی به برتری رسید و راهی یک هشتم نهایی شد.