به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا، اولین جلسه شورای هم اندیشی توسعه ورزش همگانی شهر تهران با حضور دکتر گل محمدی مدیرکل ورزش و جوانان استان تهران، سردار یزدانی مسوول ورزش سپاه پاسداران، سردار آذرنوش رییس بسیج ورزشکاران کشور، حجت الالسلام علیپور، مشاور فرهنگی و نماینگان آموزش و پرورش و دانشگاه های تهران، نمایندگان فدراسیون های ورزشی ، مهندس رباطی سرپرست ، دکتر منظمی عضو هیئت مدیره و برخی معاونان و مدیران سازمان ورزش شهرداری صبح امروز چهارشنبه اول خردادماه در محل سالن جلسات این سازمان برگزار شد

در ابتدای این نشست گودرزی، مسئول فرهنگی سازمان ورزش با تشریح  ماموریت سازمان ورزش ـ توسعه ورزش همگانی ـ گفت: برای رسیدن به این هدف یک برنامه جامع و تعامل و همکاری بیشتر ارگانها و دستگاه های مختلف لازم است. وی همچنین رویکردها، اهداف عمومی و اختصاصی تشکیل این شورا را تشریح و به بیان دستور جلسه شورای هم اندیشی توسعه ورزش همگانی شهرداری تهران پرداخت.

در ادامه این نشست سرپرست سازمان ورزش شهرداری تهران ضمن  خوشامدگویی به حاضران در جلسه، گفت: با توجه به نیاز شهر تهران به تحرک، نشاط و پویایی و  نظر به اینکه  لازم است در راستای توسعه ورزش از موازی کاری پرهیز و به هم افزایی بین ارگانها بپردازیم طبق پیشنهاد دوستان دست اندرکار ورزش شهر تهران، برآن شدیم تا این شورا را جهت دریافت نقطه نظرات سایر ارگانهای مربوطه و تدوین راهکارهای مناسب راه اندازی کنیم و به یک هم افزایی در اجرای برنامه های همگانی برسیم.

رباطی ادامه داد: به اعتقاد من برای همگانی شدن ورزش باید از تمام ظرفیت های شهر تهران بهره برد و این میسر نمی شود مگر از طریق همکاری ارگانهای مختلف.

وی ابراز امیدواری کرد از طریق هم افزایی در شورای هم اندیشی توسعه ورزش همگانی بتوانیم ضمن انجام وظیفه تعریف شده خود، با تعامل  شایسته برنامه های مشترک ورزشی ـ تفریحی را برای مردم شهر تهران اجرا کنیم.

مدیرکل ورزش و جوانان استان تهران نیز گفت: به اعتقاد من شاید بهتر باشد پیش از هر اقدامی برای روشن شدن برنامه های اجرایی و رویکردها، ملزومات را پیش بینی کنیم و یک اطلاعات و آمار دقیق از امکانات خود ارایه دهیم و با علم به داشته هایمان برای هم افزایی و توسعه ورزش برنامه ریزی و اقدام شود.

گل محمدی اظهار کرد: امروز تاثیر ورزش بر سلامت و نشاط جامعه برکسی پوشیده نسیت، همچنین به لحاظ فضای ورزشی در جایگاه خوبی قرار داریم اما آنچه اهمیت ویژه دارد و مسوولیت مارا سنگین می کند، فرهنگسازی ورزش همگانی است.

در ادامه نشست یادشده هر یک از حاضران پیشنهادات خود را مطرح کردند.

 سیاست گذاری دقیق برای شروع به کار شورای ورزش همگانی، ایجاد هم افزایی و اقدام در راستای کار تیمی،  داشتن آمار دقیق از بازخورد فعالیت های اجرایی از سوی سردار یزدانی مطرح شد.

آذرنوش به موضوع تبلیغ برای ورزش کردن و بیان مکرر مضرات  کم تحرکی اشاره کرد و گفت: باید در این شورا "من"ها کنار رفته و همه به “ما" تبدیل  شویم.

استفاده از ظرفیت مدارس و آموزش به دانش آموزان در جهت نهادیه کردن فرهنگ ورزش بین خانواده، ایجاد یک ادبیات مشرک ورزش همگانی بین ارگانهای ذیربط، وحدت رویه و یکپارچگی برای تدوین و اجرای برنامه های ورزشی که مورد قبول دستگاه های مرتبط باشد، ایجاد فرصت استفاده ارزان از خدمات  شهری و اهدای جایزه به شهروندان در ازای رسیدن به یک حد مشخص آمادگی جسمانی از دیگر مواردی بود که از سوی حاضران در جلسه مطرح شد.

حجت الاسلام علیپور ضمن تایید سخنان اعضای شورا، تاکید کرد: برای همگانی شدن ورزش باید ضمن داشتن برنامه منسجم و همکاری ارگانها، یک پیوست فرهنگی نیز ایجاد کرد تا شهروندان با رعایت تمام ارزش های دینی بدون دغدغه ورزش کنند.

وی تصریح کرد: برای توسعه ورزش و اجرای برنامه  آموزش و پرورش، محلات  شهر و اقشار مختلف را مبنای کار خود قرار دهیم.

منظمی عضور هیات مدیره سازمان ورزش با بیان اینکه حلقه مفقوده ورزش حضور افراد با تحصیلات و تجربه مرتبط در راس کار و برنامه ریزی است، از راه اندازی این شورا با حضور نخبگان علمی و ورزشی و مسوولان با تجربه در حوزه تربیت دبنی ابراز خرسندی کرد.

وی پیشنهاد داد: برای کاهش آسیب های اجتماعی و تشویق مردم به ورزش باید از خانواده ها به ویژه مادران و آموزش به دانش آموزان آغاز کرد.

در پایان مقرر شد در ادامه جلسات مستمر و منظم بمنظور جمع بندی موضوعات با حضور تمامی اعضا تشکیل گردد.