به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا، دیدار تدارکاتی تیم های ملی فوتبال کره جنوبی و ایران با تساوی یک بر یک به اتمام رسید تا کره ای ها در حسرت ۹ ساله پیروزی برابر تیم کشورمان باقی بمانند. تیم ملی فوتبال ایران امروز در دیداری تدارکاتی در شهر سئول به میهمانی کره جنوبی، رقیب سنتی خود رفت که این بازی با تساوی یک بر یک به اتمام رسید. تیم ایران در این دیدار در فاز هجومی نمایش خوبی داشت و بارها با حرکات ترکیبی، دروازه کره جنوبی را تهدید کرد.

این دومین دیداری است که مارک ویلموتس هدایت تیم کشورمان را برعهده داشت. در نخستین دیدار با هدایت وی، تیم ایران با پنج گل سوریه را از پیش روی برداشت. در حالی که این دیدار تدارکاتی بود، اما هواداران کره جنوبی تمامی ظرفیت ۶۸ هزار نفری ورزشگاه را تکمیل کردند.بازی با حملات کره جنوبی آغاز شد و بازیکنان این تیم در تلاش برای پایان دادن به ناکامی سال‌های اخیر برابر ایران بودند.نخستین فرصت این تیم در دقیقه ۱۵ به دست آمد که ضربه سر «کیم گئون» را «علیرضا بیرانوند» به خوبی دفع کرد.

تیم ایران به تدریج روند بازی را به تعادل کشید و در دقیقه ۲۰ می‌توانست به گل دست یابد که ضربه تماشایی مهدی ترابی با بدشانسی از کنار دروازه میزبان بیرون رفت.سه دقیقه پس از آن بازهم کره جنوبی در موقعیت خوبی قرار گرفت که بیرانوند مانع از باز شدن دروازه شد.تیم ایران برخلاف سال‌های گذشته بازی هجومی را در دستور کار قرار داده و حملات مختلفی را طراحی می‌کند.میزبان در دقیقه ۴۳ در آستانه گلزنی بود که ضربه مهاجم این تیم به دیرک دروازه ایران برخورد کرد.

ویلموتس در ابتدای نیمه دوم احمد نوراللهی را جایگزین علیرضا جهانبخش کرد.در دقیقه ۵۴ کار تیمی بازیکنان ایران با شوت سنگین نوراللهی همراه شد که ضربه هافبک پرسپولیس به تیر دروازه کره جنوبی برخورد کرد.در دقیقه ۵۷ یک لحظه اشتباه مدافعان ایران سبب شد تا هوانگ اوی جو با ضربه‌ای فنی قفل دروازه ایران را باز کرده و موجب شادی هواداران میزبان شود.

ایران خیلی زود واکنش نشان داد و در دقیقه ۶۲ کرنر ارسالی رامین رضاییان با دخالت مرتضی پورعلی گنجی و پس از برخورد به مدافع کره جنوبی به گل تساوی تبدیل شد.در دقایقی باقی مانده، اتفاق خاصی رخ نداد تا این بازی دوستانه با نتیجه یک بر یک به اتمام برسد.کره جنوبی آخرین بار روز دوم بهمن ماه سال ۱۳۸۹ و در جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۱ موفق به برتری یک بر صفر مقابل ایران شد.

ترکیب ایران:

علیرضا بیرانوند، احسان حاج صفی (سعید عزت اللهی ۷۷)، مرتضی پورعلی گنجی، محمدحسین کنعانی زادگان، میلاد محمدی، امید ابراهیمی، کریم انصاری فرد (علی علیپور ۸۰)، علیرضا جهانبخش (احمد نورالله‌ی ۴۶)، مهدی ترابی (وحید امیری ۶۲)، رامین رضائیان و مهدی طارمی.

ترکیب کره جنوبی:

جو هیون وو، هانگ چول، کیم یانگ کون، کیم مین جا، لی یانگ، پائک سئونگهو (جو سی جونگ ۷۷)، نا سانگهو (لی سئونگ وو ۷۶)، هوانگ این بئوم (کارت زرد)، لی جائسونگ (هوانگ هی چان ۶۸) سون مین، هوانگ.