به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا، سید عبدالحمید احمدی در گفتگو با پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، فرآیند تصویب لایحه وظایف، اختیارات و مسئولیت های وزارت ورزش و جوانان را مورد توجه قرار داد اظهار داشت: بعد از مدت ها انتظار که از تشکیل وزارت ورزش و جوانان می گذرد و پیگیری هایی که دولت یازدهم انجام داد، خوشبختانه لایحه، اهداف، وظایف و اختیارات وزارت ورزش و جوانان به صحن علنی مجلس رسید تا نمایندگان محترم مجلس با بررسی مواد این قانون و لایحه کار تصویب را انجام دهند.

او تصریح کرد: انشالله با تصویب این قانون شاهد یک اتفاق جدید در ورزش کشور باشیم و خلا قانونی که طی این سال ها به ورزش کشور آسیب زده بود، برطرف خواهد شد.

احمدی با بیان اینکه قانون قبلی ورزش مربوط به سال 1350 بود اظهار داشت: امیدواریم قانون جدید بتواند شرایط مناسب تر و مطلوب تر را برای ورزش کشور رقم بزند.

او ادامه داد: سال 1393 این قانون از وزارتخانه به هیات دولت پیشنهاد شد و بعد از دو سال بررسی در کمیسیون های مختلف دولت سال 1395 به تصویب رسید و به مجلس شورای اسلامی تقدیم شد و طی دو سال گذشته نیز کمیسیون های مختلف مجلس این لایحه را بررسی کردند و از ابتدای امسال در نوبت صحن علنی قرار گرفت و در نهایت از طرف کمیسیون فرهنگی که لایحه وظایف ،اهداف و اختیارات وزارت ورزش و جوانان به آن برمی گردد به هیات رییسه مجلس تقدیم شد و در روز 20 خردادماه کلیات آن پس از اظهارات نمایندگان موافق و مخالف و نماینده دولت و کمیسیون فرهنگی  به تصویب رسید و امروز نیز جزییات آن و مواد یک، دو و سه به تصویب رسید.

معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان گفت: این مواد شامل تعاریف و اهداف است و در بخش تعاریف 13 بند مورد استفاده قرار گرفته که در هر دو حوزه ورزش و جوانان تصویب شد و در ماده 3 هم که مربوط به تشکیل وزارت ورزش و جوانان است،7 بند درباره اهداف ورزش پیشنهاد شده بود و 5 بند نیز به حوزه جوانان اختصاص داشت که تصویب شد.

دکتر احمدی با بیان اینکه سایر مواد 9 گانه هفته آینده در مجلس مورد بررسی قرار خواهد گرفت ابراز امیدواری کرد که هفته آینده این لایحه تصویب شود تا در  ادامه مراحل آن در شورای نگهبان هم تصویب تا سپس برای اجرا به وزارت ورزش و جوانان ابلاغ شود.

معاون وزارت ورزش و جوانان گفت: با این قانون وزارت ورزش و جوانان دارای یک قانون روزآمد می شود که مبنای همه فعالیت ها و برنامه های آینده خواهد بود.