به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا و به نقل از روابط عمومی فدراسیون قایقرانی، یکی از برنامه‌های اصلی فدراسیون تقویت ارتباط و همکاری با دانشگاه‌های کشور است، برهمین اساس رضا صابونچی دبیر فدراسیون با حضور در دانشگاه شهید بهشتی از امکانات این دانشگاه بازدید و با مسئولان آن دیدار و گفتگو داشت.

در این بازدید دبیر فدراسیون با صمد حاج جباری معاون دانشجویی دانشگاه شهید بهشتی دیدار داشت و در آن دو طرف به همکاری‌های بیشتر تاکید داشتند که بر اساس آن مقرر شد تا یک تفاهم نامه همکاری بین فدراسیون و دانشگاه به امضا برسد.

استفاده از تجهیزات و امکانات، برگزاری سمینارهای علمی پژوهشی و انجام فعالیت‌های علمی در زمینه قایقرانی از اصلی‌ترین بخش‌های این تفاهم است.

صابونچی با علیرضا فارسی رئیس دانشکده تربیت بدنی دانشگاه شهید بهشتی نیز دیدار داشت و از امکانات ورزشی این دانشکده هم بازدید کرد. همکاری‌های ورزشی، علمی فدراسیون و دانشگاه محور اصلی این دیدار و گفتگو بود.

همچنین با توجه به حضور قایقرانی در سرفصل واحدهای درسی دانشجویان تربیت بدنی این تفاهم ایجاد شد که دانشجویان تربیت بدنی دانشگاه تهران بتوانند با استفاده از امکانات فدراسیون قایقرانی این واحد درسی را پشت سر بگذارند و در قایقرانی فعالیت تخصصی داشته باشند.

حاج جباری معاون دانشجویی دانشگاه شهید بهشتی با ابراز خرسندی از تقویت همکاری با فدراسیون قایقرانی بیان کرد: هرچقدر فدراسیون‌های ورزشی با علم روز ورزش نزدیک باشند و ارتباط بین محیط علمی دانشگاه و فدراسیون‌ها بیشتر شود قطعا ورزش ایران رشد و پیشرفت خواهد داشت. هم اکنون افرادی دانشگاهی و علمی مسئولیت فدراسیون قایقرانی را برعهده دارد و به اهمیت این موضوع واقف هستند. ما هم از این همکاری خوشحال هستیم و از تمام پتانسیل خود برای ورزش کشور از جمله قایقرانی بهره خواهیم برد.

صابونچی دبیر فدارسیون نیز عنوان کرد: استفاده از علم روز قایقرانی با استفاده از دانش دانشگاهیان کشور جزو برنامه‌های فدراسیون قایقرانی است. ما در تلاش هستیم که بتوانیم از تمامی پتانسیل‌ها برای پیشرفت استفاده کنیم و قطعا همکاری هرچه بیشتر فدراسیون قایقرانی با دانشگاه‌های تراز اول کشور اتفاقی خوب برای ورزش ما خواهد بود.

همچنین در این دیدار عماد حسینی مدیر تربیت بدنی دانشکده و محسن ابواقاسم پور مدیر دانشجویی دانشکده نیز حضور داشتند و درباره موارد مختلف همکاری با دبیر فدراسیون تبادل نظر انجام دادند.