به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا، نشست صمیمی پیشکسوتان ورزش کشور امروز در حالی برگزار شد که علاوه بر وزیر ورزش و جوانان یک میهمان ویژه با سیدحسن خمینی امروز در کمیته ملی المپیک برگزار شد.

در این مراسم  که پیشکسوتان ورزشی رشته های  گوناگون حضور داشتند، حواشی جالبی داشت که در زیر برخی از آنها را می خوانید:

پیش از مراسم  سید حسن خمینی با حضور در کمیته ملی المپیک همراه با همراهی صالحی امیری از موزه ورزش، المپیک و پارالمپیک بازدید کرد و فرهاد مجیدی نیز در این بازدید حضور پیدا کرد.

مسعود سلطانی‌فر وزیر ورزش و جوانان به دلیل حضور در هیات دولت با تاخیر در مراسم شرکت کرد.

ژاله فرامرزیان معاون مالی و توسعه منابع انسانی و عبدالحمید احمدی معاون فرهنگی و ورزش همگانی وزارت ورزش در این مراسم حضور داشتند

مناف هاشمی معاون سابق وزیر ورزش هم در این نشست حضور پیدا کرد.

بهرام افشارزاده دبیر کل سابق کمیته ملی المپیک و رئیس انجمن پیشکسوتان دقایقی را در مراسم صحبت کرد و از همسرش به خاطر قدردانی از زحماتش دعوت کرده است، حضور پیدا کند.

مصطفی هاشمی‌طبا رئیس سابق سازمان تربیت بدنی کمی دیرتر از بقیه میهمان ها آمد.

برخی از اعضای هیات مدیره مجلس شورای اسلامی نیز در جمع پیشکسوتان حضور پیدا کردند.

در این مراسم برخی از پیشکسوتان مدالهای خود را به موزه ملی ورزش اهدا کردند.

سید حسن خمینی در صحبت‌های کوتاهی  گفت: حضور در جمع پیشکسوتان عزیز برای من به یاد ماندنی است. ایجاد یک افتخار فقط برای امروز نیست سالها به این افتخار می نازند. اینکه یک کشتی یا یک وزنه‌بردار یا سایر رشته‌های دیگر در یک روز قهرمانی به دست می‌آورند که این باعث نشاط مردم خواهد شد اما قهرمانی یک افتخار است که مانند آب جوهره تاریخ یک ملت را سیراب می‌کند.وی افزود: از همه تقاضا دارم موزه را به عنوان یک خانه قبول کنند و وسایل خود را در این موزه بگذارند. افتخارات خوبی در ورزش ایران ایجاد شده که امیدوارم ادامه پیدا کند.

در پایان نیز لوحی از سوی کمیته ملی المپیک که بسیار قدیمی است و حدود 800 سال سابقه دارد به سیدحسن خمینی برای موزه امام اهدا شد. اصل آن در موزه ورزش می ماند.