به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا، ایگور کلاکوویچ، سرمربی تیم ملی‌ والیبال، در نشست خبری با اصحاب رسانه پیش از شروع هفته سوم لیگ ملت‌ها اظهار کرد: باعث افتخار من است که اینجا در کنار سرمربی‌های بزرگی هستم و خوشحالم که با بازیکنانم در ارومیه و شهر والیبال حضور داریم.

کلاکوویچ اضافه کرد:تعداد زیادی از والیبالیست‌های ما در اینجا به دنیا آمدند و در واقع یعنی در شهر خودشان بازی خواهند کرد.

وی ادامه داد: انتظار بازی‌های سختی را داریم، چون هر سه تیم جزو شش تیم  بالای جدول هستند. البته که ما برای هر بازی می‌جنگیم ولی ما نهایت سعی‌مان را خواهیم که کرد تا در شیکاگو باشیم.

سرمربی تیم‌ملی افزود: سعی کردم در هر بازی از همه ظرفیت‌ها استفاده کنم. فکر میکنم که در طول این شش بازی عملکرد خوبی داشتیم و الان هم برای برد خواهیم جنگید. برای ما حضور در فینال مهم است، باید بگویم همه بازیکنان ما در یک سطح نیستند برخی بسیار حرفه‌ای و برخی هم بازیکن معمولی هستند در این شرایط چطور می‌توان ریسک کرد و به همه بازیکنان بازی داد.

وی اضافه کرد: این مربی است که تصمیم می‌گیرد و اگر کسی فکر می‌کند می‌تواند ترکیب تیم را بچیند، بیاید و تیم را تحویل بگیرد. من انتظار دارم همه حمایت کنند. من ایران را دوست دارم ولی انتظار دارم مردم بیشتر از من ایران را دوست داشته باشند.

سرمربی تیم ملی ادامه داد: ما برای حضور در المپیک می‌جنگیم ولی از الان نمی‌توان گفت چقدر شانس صعود داریم. بازی لیگ ملت‌ها به نوعی بازی تدارکاتی برای حضور در انتخابی المپیک است.

کولاکوویچ اضافه کرد: این خیلی مهم است که برخی بازیکنان ما به تازگی بازی خود را در لیگهای خارجی تمام کردند ولی دوست دارند برای تیم کشورشان بازی کنند و خوشبختانه شرایط خوبی هم از نظر جسمی و روحی دارند. در کنار این تجربه بین المللی این بازیکنان کمک زیادی به تیم کرده است.

وی در پایان افزود: باید هماهنگی در خصوص بازیکنان نوجوان انجام شود. اولویت ما استفاده از این بازیکنان در تیم بزرگسالان است چون المپیک رخ در پیش داریم.