به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا، از ساعت18:40امروز (جمعه) 24خرداد ماه 1398 تیم ملی والیبال ایران در نخستین بازی خود از هفته سوم لیگ ملت‌های 2019در ارومیه به مصاف تیم کانادا رفت.

در این دیدار ایران با ترکیب میلاد عبادی پور، پوریا فیاضی، سید سعید معروف (کاپیتان)، علی شفیعی، امیر غفور و محمدرضا حضرت پور (لیبرو) به میدان رفت. همچنین تیم کانادا نیز با ترکیب هوگ، تیموتی، شارونریال اوکاس برکل، بان (لیبرو)، ارتور و والش به میدان رفت.

ملی پوشان کشورمان در این بازی ست نخست را با نتیجه قاطع 25 بر15 پشت سر گذاشتند، در ست دوم کانادایی سعی کردند اشتباهات ست نخست را تکرا نکنند و چند امتیاز هم از تیم ما پیش افتادند اما تشویق های بی امان هواداران تیم ملی کمک زیادی به بازیکنان ایران کرد تا ست دوم را 26-24 به سود خود به پایان برسانند.

در ست سوم دو تیم تا امتیاز 10 پایاپای رقابت کردند، اما باز هم ملی پوشان ایران ابتکار عمل را در دست گرفتند و در نهایت موفق شدند با نتیجه 25-16حریف خود را شکست دهند و به صورت موقت به صدر جدول رده بندی صعود کردند.

آنچه که در این دیدار مشهود بود حمایت پرشور هواداران ارومیه ای برای تیم ملی بود و والیبال ایران به ششمین برد خود در لیگ جهانی در روزی دست یافت که مردم سرزمین والیبال برای بلند قامتان کشورمان سنگ تمام گذاشتند.