به گزارش گروه ورزشی خبگزاری برنا، فرشاد دادفر، عضو تیم ملی شنای ایران، درباره عملکردش در مسابقات جهانی کارگری در گفتگو با خبرنگار برنا عنوان کرد: توانستیم در این مسابقات 3 طلا، 2 نقره و 3 برنز کسب کنیم و خیلی خوشحالم با اینکه اولین بار بود رشته ورزشی شنا برای این مسابقات اعزام می‌شد، توانستیم با دیگر اعضای رشته ورزشی شنا به مدال‌های مختلفی دست یابیم و رنکینگ مدالی ایران را در ورزش کلی بالا ببریم.

او ادامه داد: همه کتاب‌ها و رفرنس‌های علمی رشته شنا، دوومیدانی و ژیمناستیک را رشته‌های پایه، مادر و پرمدال می‌دانند. کشورها امروز در سبد مدالی خودشان در المپیک، بازی‌های آسیایی حتما در رشته شنا سرمایه‌گذاری‌های  زیادی کردند. خدارا شاکریم که توانستیم جواب این حمایتی که از رشته ورزشی شنا شد بدهیم. من تشکر می‌کنم از آقای سمیع‌زادگان و همچنین رییس انجمن شنا که کمک کردند این تیم اعزام شود.

دادفر در مورد اصلی‌ترین رقیب خود در این رقابت‌ها اظهار کرد: بیش از 20 کشور حضور داشتند اما اصلی‌ترین رقیبان ما هلند، روس، بلغارستان و برزیل بودند. کشورهایی که در شنا هم صاحب سبک و عنوان هستند. امروز تمام کشورها به شنا یک نگاه ویژه دارند. ما یک سال است که در اردو هستیم و برنامه‌ریزی و تمرین کردیم با توجه به آسیب‌دیدگی که داشتم اما یک سال تمرین کردیم که بتوانیم برای کشورمان افتخارآفرینی کنیم.

او درباره مسابقات پیش‌رو نیز گفت: همین مسابقات سال دیگر به عنوان شرکت‌های جهان در کشور یونان برگزار می‌شود. دو، سه روز یا یک هفته‌ای باید استراحت کنیم و من مقداری به زانویم برسم و انشالله از یک یا دو هفته دیگر دوباره تمریناتمان را شروع کنیم. چون شنا یک ورزشی است که شما باید همیشه تمرین داشته باشید و همه فصل باید آماده باشید برای مسابقه دادن و من خودم امید دارم که بتوانم در آب‌های آزاد در قهرمانی‌ آسیا کمک کنم.

ملی پوش شنا در مورد وضعیت آسیب دیدگی خود بیان کرد: دعا کنید آسیب دیدگی من به عمل نرسد اما می‌‌خواهم مردم شریف‌مان این را بدانند که من با آسیب‌‌دیدگی مینیسک زانو در این مسابقات شرکت کردم و بیش از 100 جلسه فیزیوتراپی کردم و تشکر می‌کنم از فدراسیون پزشکی و فیزیوتراپ‌هایی که برایم زحمت کشیدند.

او اضافه کرد: خدا را شکر آقای دکتر شریعتمداری وزیری هستند که واقعا به ورزش نگاه ویژه در حد عمل دارند نه در حد شعار. همان طور که می‌بینید آقای دادکان به عنوان یک فرد شناخته شده دانشگاهی و ورزشی و یکی از نخبگان ورزش ایران در کنار ایشان به عنوان مشاور عالی وزیر در امور ورزش حضور دارند. نگاهشان به ورزش خیلی بلند است و قول‌های خوبی هم دادند و من مطمئنم آقای شریعتمداری به قول‌هایشان عمل می‌کنند چون این را نشان دادند.