به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا؛ حمیدرضا طاهرخانی، هافبک تیم فوتبال پرسپولیس، درباره وضعیت خود برای حضور در فصل جدید لیگ برتر در گفتگو با خبرنگار برنا عنوان کرد: وضعیتم هنوز مشخص نیست دوسال و نیم قرارداد دارم اما مثل اینکه شرایط تغییر کرده ولی حالا باید ببینم چه پیش می‌آید. من سنم طوری است که جایی را پرنکردم و فکر نمی‌کنم بازیکنان زیادی باشند که بخواهند در لیست مازاد بگذارند شاید یکی، دوتا باشند. لیست هنوز بیرون نیامده و امیدوارم که اگر قرار است اتفاق بیفتد که بازیکنان به دنبال تیم باشند. همه بازیکنان خوب هستند. واقعا سخت است کسی که 4 سال در این تیم بوده و چون مربی عوض شده این اتفاقات بیفتد و وضعیت من هم که هنوز مشخص نیست.

او ادامه داد: کسی نمی‌تواند برای باشگاه پرسپولیس شرط بگذارد. امسال سنی است که باید بازی کنم و نیمکت نشینی کافی است. قرارداد دارم و سر تمرین هم می‌روم. باید دید مربی چه دیدی به ما دارد چون تازه آمده و شناخت زیادی هنوز ندارد.

طاهرخانی درباره جدایی برانکو نیز گفت: برانکو برای این تیم خیلی زحمت کشید و فوتبالم را مدیون ایشان هستم. برانکو من را به پرسپولیس آورد و ناباورانه از جمع ما جدا شد و همه منتظر برگشتش بودیم که موفقیت‌ها را ادامه دهیم. رئیس از تیم جدا شد و امیدوارم تیم لطمه زیادی نخورد.

او در مورد کالدرون عنوان کرد: آقای کالدرون خیلی بازی تهاجمی را دوست دارد و بیشتر روی دروازه تمرین می‌کنیم و خیلی دوست دارد تیم منسجم باشد. هم رو به جلو و هم رو به عقب.

هافبک پرسپولیس درباره اردوی ترکیه بیان کرد: امیدوارم اردوی خوبی باشد. بازی‌های دوستانه‌مان هم شروع شد اما متأسفانه در همسترینگ پای چپم مقداری مصدومیت دارم، ام آر آی گرفتم و باید چند روزی استراحت کنم.

او در خصوص علت مصدومیتش گفت: همسترینگ پای چپم در تمرینات اول فصل که شروع کردیم در دو روز او گرفتگی داشتم باید استراحت می‌کردم اما به کسی نگفتم و کار کردم چون نمی‌خواستم از تمرینات عقب بمانم. درد پایم خیلی بیشتر شد و به دستور دکتر ام آر آی گرفتم و تقریبا 10 روز باید استراحت کنم و فیزیوتراپی باید انجام دهم.

طاهرخانی درمورد سالی که با سپیدرود سپری کرد یادآور شد: از زمانی که آقای کریمی بودند شرایط خوب بود. ما سه بازی را به سپاهان، پدیده، مشهد در لیگ و پرسپولیس در جام حذفی باخته بودیم و با سایپا و ماشین سازی مساوی کردیم. نتایج قابل قبولی گرفتیم. استقلال هم در مشهد به پدیده باخت. عادی بود. اما کارهایی کردند و حرف‌هایی زدند و بی مهری‌هایی انجام شد که کریمی رفت اما خیلی دلش می‌خواست بماند. همه کارها را آقای کریمی کرد. حتی ماشین لباسشویی را خودش گرفته بود. تغذیه را خودش می‌‌گرفت. خودش پاداش می‌داد و بچه‌ها خیلی برایش زحمت می‌کشیدند و بعضی از بچه‌ها حاضر بودند جانشان را برای او بدهند. علی کریمی کم کسی نیست در فوتبال ما. اما اذیتش کردند و رفت. من هم 35 روز به اردوی تیم ملی رفتم و برگشتم و دیدم کریمی رفته و با مربی جدید شرایط برای من خیلی سخت شد و آنهایی که به خاطر کریمی به آن تیم رفته بودیم. سپیدرود به نظرم از زمانی که علی آقا جدا  شد هفته سوم نیم فصل دوم، جزو سقوطی‌ها بود اگر علی آقا می‌ ماند خیلی امید داشتند بمانند و وقتی مربی عوض شد ایده‌هایش به ما نخورد. مثلا شخصی مثل علی کریمی چقدر می‌تواند برای یک تیم هزینه کند. باید حمایت مسئولین هم باشد اما متأسفانه هیچ کس حمایت نکرد. حیف مردم شهر رشت و تیم سپید رود.

هافبک سرخ پوشان درباره دعوت نشدن خود به تیم‌ امید گفت: امسال سهمیه امید هستم. درهمه اردوها بودم یک سال و نیم اما فرهاد مجیدی این اردو دعوتم نکرد. امیدوارم اردوهای بعدی دعوت شوم و بتوانم خودم را ثابت کنم. زیاد  شناختی روی آقای مجیدی ندارم فقط یک اردو با ایشان کار کردم. مربی جوانی است و فرصت کمی دارد. نزدیک نیم قرن است بالا نرفتیم. آقای مجیدی شناخت کمی به بازیکنان دارد. آقای کرانچار شناخت خوبی داشت و همه را می‌شناخت. خصوصیات اخلاقی و فنی همه را می‌دانست. الان مجیدی آمده و امیدوارم که اتفاقات خوبی بیفتد و می‌دانم خیلی پیگیر هستند. تنها دغدغه‌مان این است که از این گروه صعود کنیم و بالا برویم. بعد از یک سال و نیم این اولین اردویی بود که دعوت نشدم و جای تعجب داشت. علتش را نمی‌دانم و صلاحدید کادر فنی است و امیدوارم اردوهای بعد فرصتی بدهند.

طاهرخانی درباره ویلموتس نیز اظهار کرد: آقای ویلموتس از وقتی به تیم ملی آمده فکر می‌کنم عشق و علاقه هواداران خیلی بیشتر شده نسبت به تیم ملی و در زمان آقای کیروش بازی‌ها دفاعی و اتوبوسی بود و خود بازیکنان از این شرایط ناراضی بودند اما الان شور و نشاط به تیم برگشته و امیدوارم تیم ملی در هر عرصه‌ای موفق باشد.

او در مورد وضعیت پرسپولیس برای فصل جدید گفت: به نظرم نگرانی برای هواداران طبیعی است چون حق دارند، چهار سال است تیم بهترین نتایج را می‌گیرد و تلخ است که بخواهد در یک سال خراب شود. فقط می‌خواهند بازارگرمی کنند و تیترهای الکی می‌زنند و مردم خیلی نگران هستند. امیدوارم تیم امسال با نتایج خوبی  که از شروع فصل می‌‌گیرد این ناراحتی‌ها را از بین ببرد.