به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا و به نقل از روابط عمومی فدراسیون ملی ورزش‌های دانشگاهی،  اصغر رحیمی سرپرست تیم تکواندو دانشجوی اعزامی به ایتالیا در خصوص عملکرد تکواندوکاران بیان کرد: از 4 مدال طلای توزیع شده در رشته تکواندو  سی‌امین دوره یونیورسیاد ایران سه مدال را به دست آورده است.

وی چنین عملکردی را  بیانگر میزان آمادگی دانشجویان تکواندو کار عنوان کرد و افزود: با توجه به این که مدال تکواندو یونیورسیاد امتیازش در کسب سهمیه اثر بخش است این رشته مورد استقبال قرار گرفته و برترین‌های جهان در آن حضور دارند.

رئیس انجمن تکواندو فدراسیون ملی  ورزش‌های  دانشگاهی گفت: به نظر می‌رسد در رشته تکواندو کیفیت رقابت‌های یونیورسیاد سال به سال  در حال افزایش است. در سال 2015 با هشت تکواندو کار شرکت کردیم و موفق به کسب چهار مدال طلا شدیم. اما امسال با وجود کم کردن 2وزن،  تیم ایران موفق شده 3 مدال طلا از 4 مدال توزیع شده تا اینجای کار را را به دست آورد که بیانگر آمادگی بالای فنی آنان است. امیدوارم روند مدال آوری دانشجویان کشورمان طی دو روز آینده ادامه یابد.

کاروان ورزشی ایران با چهار رشته در سی‌امین دوره یونیورسیاد شرکت کرده و تاکنون 14 مدال رنگارنگ توسط تیراندازان تفنگ و تپانچه و تکواندوکاران پومسه و کیوروگی کسب شده است.