به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا؛ دلارام ذاکرانی، مربی تیم ملی دوچرخه‌سواری بانوان کشور و فرشاد عربی قهرمان تالو تیم ملی ووشو، دو زوج ورزشی که از سال 96 با یکدیگر پیوند ازدواج بستند، به مناسبت هفته ازدواج گفتگویی با خبرنگار برنا داشتند.

ذاکرانی در این خصوص بیان کرد: زندگی دو زوج ورزشی فوایدی بیشتری نسبت به سختی‌ها و مشکلاتش دارد. گاهی هر دو طرف در اردو هستند یا یک نفر در اردو خواهد بود و دوری‌های زیادی را باید تحمل کنند، گاهی باید شرایط روانی طرف مقابل را در فشارهای دوره‌ی انتخابی یا اعزام‌ها درک کنیم.

وی افزود: زوج‌های ورزشی نمی‌توانند مثل مردم عادی که مسافرت‌های مختلف می‌روند زندگی کنند و باید از خیلی از خواسته‌های خود بگذرند و بیشتر سال را باید دو طرف کوتاه بیایند.

مربی تیم ملی دوچرخه‌سواری بانوان عنوان کرد: برای ما که در دو رشته جداگانه فعالیت می‌کنیم، دوری بیشتر است و اردوها کاملا مجزا و حتی ممکن است در شهرهای مختلف برگزار شود. کم‌پیش می‌آید که محل اردوهایمان یکی باشد و بتوانیم گذری همدیگر را ببینیم. تحمل این دوری‌ها بسیار سخت است اما این که دو نفر همراه هم هستند بسیار خوب است و اگر فقط یک نفر ورزشکار بود شاید درک شرایط برای هر دو طرف سخت‌تر می‌شد.

رکابزن سابق تیم ملی گفت یکی از مهم‌ترین نکات مثبت ازدواج ورزشی این است که دو طرف کاملا می‌توانند باعث پیشرفت یکدیگر شوند و وقتی هر دو در یک سیستم فعالیت دارند در این راه یاور هم هستند. چون همسرم سابقه بیشتری دارد گاهی در مسائل روانشناسی ورزشی خیلی از او کمک می‌ گیرم و گاهی هم برعکس، به عنوان دو زوج ورزشی به روند پیشرفت یکدیگر کمک می‌کنیم.

خبرنگار: پرفام ذاکرانی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: