به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا، دکتر عبدالحمید احمدی ضمن ارائه توضیحاتی درخصوص اقدامات صورت پذیرفته در کنگره اولین شهدای ورزش کشور به تبین برنامه های در دست اقدام برای دومین کنگره پرداخت.

معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان از موضوع شهدا به عنوان مقوله ای دارای جایگاه بسیار ارزشمند یاد کرد و گفت: این مبحث در حوزه ورزش و جوانان نیز از شان بالایی برخوردار است.

وی با تاکید بر دین بالایی که از شهدا بر گردن همه ماست تصریح کرد: برای گرامیداشت مقام والای شهدا هرقدر بکوشیم، حق مطلب ادا نخواهد شد.

عبدالحمید احمدی خاطرنشان ساخت: با توجه اهمیت بالای جایگاه شهدای ورزشکار همه دستگاه های مرتبط با این موضوع تاکنون برای برگزاری هرچه بهتر دومین کنگره ملی شهدای ورزشکار کوشیده اند.

او با بیان این نکته که بر اساس آمار  رسمی پنج هزار شهدای ورزشکار در دوران دفاع مقدس و ۱۳۵ نفر شهیدان مدافع حرم داریم که می توان از زندگی هر یک آنها یک کتاب نوشت و یا برای هر شهر یک دائرالمعارف شهدای ورزشی تهیه کرد.

معاون وزیر ورزش این را اضافه کرد که یادواره شهدای ورزشکار، ساخت موسیقی ویژه شهدای ورزشکار، رونمایی از یادمان شهدا بخشی از برنامه های انجام شده در این حیطه است.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: