به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا؛ در هفته‌ای که گذشت شاهد اتفاقات بسیاری در دنیای ورزش بودیم که به مهم‌ترین رویدادها به شرح زیر اشاره می‌شود:

*برنده هفته: قهرمانی تیم‌ ملی نوجوانان کشتی در جهان

رقابت‌های کشتی فرنگی نوجوانان جهان روزهای 11 تا 13 مردادماه در شهر صوفیه بلغارستان برگزار شد و در پایان تیم ایران با 4 مدال طلای امیررضا ده بزرگی در وزن 48 کیلوگرم، سعید اسماعیلی در وزن 51 کیلوگرم، رضا ساکی در وزن 71 کیلوگرم و شاهرخ میکائیلی در وزن 110 کیلوگرم و با کسب 148 امتیاز با اقتدار و برای چهارمین بار به عنوان قهرمانی دست یافت. پس از تیم ایران تیم های آذربایجان و روسیه به ترتیب با 123 و 99 امتیاز دوم و سوم شدند.

*بازنده هفته: کشتی‌گیر آمریکایی

رقابت‌های کشتی آزاد نوجوانان قهرمانی جهان روزهای 7 تا 9 مرداد در شهر صوفیه بلغارستان برگزار شد و در پایان تیم ایران با 3 مدال طلای رحمان عموزاد در وزن 48 کیلوگرم، امیرحسین فیروزپور در وزن 80 کیلوگرم و سهیل یوسفی در وزن 92 کیلوگرم، 3 مدال نقره علی عرب در وزن 45 کیلوگرم، مهدی ویسی در وزن 55 کیلوگرم و عرفان الهی در وزن 60 کیلوگرم و کسب 166 امتیاز به‌عنوان نایب قهرمانی رسید. تیم روسیه نیز با 168 امتیاز قهرمان شد. یکی از باارزش‌ترین مدال‌های ایران در این رقابت‌ها، در وزن 48 کیلوگرم بدست آمد. در وزن 48 کیلوگرم رحمان عموزاد خلیلی پس از استراحت در دور نخست در دور دوم با نتیجه 10 بر صفر نیکولازی سانتلادزه از گرجستان را شکست داد وی در دور سوم و در مرحله یک چهارم نهایی در مقابل یوتو نیشوچی از ژاپن با نتیجه 4 بر یک پیروز و راهی مرحله نیمه نهایی شد. عموزاد خلیلی در این مرحله استیو پولین از آمریکا را با نتیجه 12 بر صفر شکست داد و راهی دیدار فینال شد. در این دیدار کشتی گیر نوجوان آمریکایی در اقدامی توهین آمیز دست کشتی‌گیر ایرانی را پس می‌زند، سپس در عرض 10 ثانیه توسط ملی پوش ایرانی مغلوب می‌شود. در فینال عموزاد کامران بک کاداموف از ازبکستان را مغلوب کرد و به مدال طلا دست یافت. این عملکرد تحسین برانگیز عموزاد واکنش برخی کاربران در فضای مجازی را به دنبال داشت.

*شخصیت هفته: وزیر ورزش و جوانان

دکتر مسعود سلطانی‌فر، وزیر ورزش و جوانان در هفته‌ای که گذشت به همراه سیدرضا صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک و نصرالله سجادی  در اردوی تیم ملی کاراته، تکواندو و پرتاپ دیسک حضور پیدا کرد. در آستانه المپیک 2020 توکیو وزیر ورزش و هیئت همراه وی به اردو‌های مختلف رشته‌های المپیکی می‌روند و دردِ دل‌ها را گوش می‌دهند.

*نقد هفته: قرعه‌کشی لیگ برتر

در حالی که مراسم قرعه کشی رقابت‌های لیگ برتر دوشنبه شب در مشهد مقدس برگزار شد اما هنوز تاریخ شروع این رقابت‌ها به دلیل آماده نبودن همه شرایط مشخص نیست. پیش از این نیز ابهاماتی درخصوص زمان شروع لیگ برتر وجود داشت ولی با صحبت هایی که مهدی تاج رییس فدراسیون فوتبال در حاشیه نخستین نشست ستاد دومین کنگره شهدای ورزشکار درباره شروع مسابقات کرد صریحا اعلام کرد که قرعه کشی لیگ برتر به منزله شروع لیگ نیست و فقط برنامه مسابقات در این قرعه کشی مشخص می شود.

*مسابقه هفته: دیدار ذوب‌آهن و الاتحاد

تیم فوتبال ذوب آهن اصفهان تنها نماینده ایران در آسیا، در چارچوب لیگ قهرمانان به مصاف رقیب عربستانی خود رفت و با نتیجه دو بر یک شکست خورد. دیدار برگشت دو تیم، دوشنبه در قطر برگزار خواهد شد.

*پیشنهاد هفته: رقابت‌های تیم ملی والیبال در انتخابی المپیک 2020

تیم ملی والیبال کشورمان صبح روز چهارشنبه برای حضور در مرحله نخست انتخابی المپیک 2020 توکیو راهی کشور روسیه میزبان این دوره از رقابت‌ها شد. تیم ایران در مرحله نخست با تیم‌های کوبا، مکزیک و روسیه رقابت خواهد کرد و با توجه به میزبانی تیم روسیه و قهرمانی این تیم در رقابت‌های لیگ جهانی به اعتقاد اکثر کارشناسان روس‌ها شانس بیشتری برای صعود از این گروه را دارند. تیم ملی کشورمان در اولین بازی خود روز جمعه از ساعت 17:30 به وقت تهران به مصاف تیم کوبا خواهد رفت.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: