به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا؛ علی کشفیا، رئیس انجمن والیبال نشسته ایران، در گفتگو با خبرنگار برنا درخصوص وضعیت تیم ملی ایران بیان کرد: تیم ملی ایران در حال حاضر برای بازی‌های پارالمپیک 2020 توکیو خود را آماده می‌کند و حدود 13 ماه دیگر در این رویداد مهم حضور پیدا خواهد کرد. پس از مسابقات پاراآسیایی جاکارتا تیم ملی در یک دوره از رقابت‌های برون مرزی تایلند شرکت کرد که با قهرمانی همراه بود. پس از آن یک مرحله مسابقه تدارکاتی با تیم روسیه داشتیم و آنها تمرینات ماهانه خود را در ایران تا پارالمپیک 2020 ادامه می‌دهند.

وی افزود: در این فاصله زمانی تا پارالمپیک اوایل فروردین ماه سال 99 مسابقات بین قاره‌ای خواهیم داشت. اگر کادر فنی شرایطش را داشته باشد یک رقابت تدارکاتی دیگر هم برای تیم خواهیم داشت تا با تمام قدرت در این تورنمنت حضور یابند.

کشفیا عنوان کرد: باتوجه به قهرمانی که تیم ایران سال قبل در هلند به دست آورد، سهمیه ورود به المپیک را به عنوان رنکینگ اول جهان کسب کرده و یکی از شانس‌های کسب قهرمانی والیبال نشسته المپیک 2020 توکیو تیم جمهوری اسلامی ایران است.

رییس انجمن والیبال نشسته گفت: در اردیبهشت یک مرحله اردو مشترک با روسیه در تهران داشتیم، باتوجه به درخواست‌هایی که تیم‌های ملی والیبال نشسته کشورهای مختلف از ما کردند ممکن است اردوی مشترک داشته باشیم.

خبرنگار: پرفام ذاکرانی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: