به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا؛ سارا چشمی؛ نایب رئیس بانوان انجمن راگبی، طی گفتگو با خبرنگار برنا در خصوص برگزاری مسابقات راگبی بانوان جوانان بیان کرد: خداروشکر در این دوره از رقابت‌ها تیم‌های خیلی خوبی از سراسر کشور حضور داشتند. تقریبا دو هفته پیش لیگ راگبی بزرگسالان با 16 تیم برگزار شد و الان این لیگ را با 6 تیم در زمین شماره 4 استادیوم آزادی برگزار کردیم.

وی افزود: ابتدا مسابقات بزرگسالان با 16 تیم و پس از آن رقابت‌های جوانان  را با 6 تیم داشتیم. حدود دو هفته بعد هم گلستان میزبان مسابقات استعدادهای برتر ایکس راگبی است. چون تعداد رده‌های سنی زیاد است، هیات‌های استانی تیم‌ها را حمایت نمی‌کنند و در نهایت فقط یک تیم را اعزام می‌کنند. ما مجبور می‌شویم بعضی از مسابقات را با تعداد تیم کم‌تری برگزار کنیم، در صورتی که راگبی پتانسیل این را دارد که در هر مسابقه حداقل 10 تیم از سراسر کشور حضور داشته باشند.

چشمی عنوان کرد: مشکل اصلی ما کمبود امکانات و ضعف در زیرساخت‌ها است، جایگاهی برای نشستن تماشاچیان نداریم و به همین دلیل آن‌ها رغبتی به ماندن ندارند. تنها زمین شماره 4 استادیوم آزادی در اختیار راگبی‌بازان ما است، که جایگاهی برای تماشاچی ندارد.

نایب رئیس بانوان انجمن راگبی اظهار داشت: تیم ملی بزرگسالان به احتمال زیاد امسال اعزام نمی‌شود، اما برای فروردین ماه اعزام تیم را به کشور برون مرزی خواهیم داشت. اردوها با میزبانی استان‌های مختلف برگزار می‌شود اما به علت مشکلات مالی تیم اعزام نمی‌شود.

وی تصریح کرد: تا به حال فقط بخش خصوصی ما را حمایت کرده است و صداوسیما مسابقات بانوان را پخش نمی‌کند، اسپانسرها نیز دنبال بازتاب خودشان هستند. این خلل بزرگ در ورزش بانوان کشور ما و به خصوص راگبی که یک ورزش المپیکی است، وجود دارد. در حال حاضر مربیان پایه‌ای را تربیت کردیم که هدایت تیم‌های پایه را برعهده دارند.

چشمی ادامه داد: امسال ناهید بیارجمندی و یک مربی آقا جهت ارتقا پایه‌های دیگر به لبنان اعزام می‌شوند. امیدواریم با اطلاعاتی که در این دوره‌ها کسب می‌کنند، بتوانند وضعیت راگبی کشور را بهتر از قبل حمایت کنند.

نایب رئیس بانوان انجمن راگبی در پایان گفت: تنها انجمنی هستیم که تعداد بانوان آن بیشتر از آقایان است. این واقعا جای خوشحالی دارد، با این که راگبی ورزشی برخوردی است اما بانوان خوب آن را حمایت می‌کنند ان‌شاءالله تیم‌های پایه بزرگسالان ما زیرمجموعه خوبی برای هم باشند.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: