به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا؛ مریم آذر مهر، کارشناس تکواندو بانوان درباره عملکرد تیم‌ ملی نونهالان در مسابقات جهانی در گفتگو با خبرنگار برنا عنوان کرد: در مقایسه با سال‌های گذشته امسال تعداد مدال‌ها بالا بود و خوشبختانه در نهایت بچه‌ها موفق شدند با اختلاف عنوان قهرمانی را کسب کنند و دختران نونهال ایرانی بهترین عملکرد را در مسابقات جهانی داشتند.

او در پاسخ به این سوال که آیا این تیم ‌می‌تواند پشتوانه مناسبی برای تیم‌ ملی بزرگسالان باشد یا خیر؟ اظهار کرد: ببینید شرایط تیم بزرگسالان به هیچ وجه قابل قیاس با سایر رده‌ها نیست. سطح مسابقات در رده نونهالان کاملا متفاوت با رده بزرگسالان است چون باید زمان زیادی بگذرد تا یک بازیکن بتواند به تیم اصلی ما اضافه شود ولی ممکن است در این فاصله زمانی به دلیل تغییر سطح مسابقات و ... دیگر آن انگیزه لازم را نداشته باشد اما اگر روی این استعدادها به خوبی سرمایه گذاری شود و حمایت لازم صورت بگیرد می‌توان به آینده‌ آنها امیدوار بود.

آذرمهر در پایان درخصوص علت افت تیم‌ ملی بزرگسالان گفت: بله معتقدم تیم بزرگسالان ما در این چند سال افت داشته ولی نمی‌توانم و نمی‌خواهم در این زمینه صحبتی کنم چراکه بیرون از مجموعه هستم. به نظرم بهتر است مسئولین فدراسیون در این زمینه آسیب شناسی کنند و درصدد جبران آنها باشند.

در مسابقات جهانی ازبکستان تیم نونهالان دختر کشورمان قهرمان شدند و تیم پسران به عنوان نایب قهرمانی دست یافت.

خبرنگار: فریبا جلیل‌خانی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: