به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا، احمد سعادتمند ،مدیر کل دفتر استعدادیابی وزارت ورزش و جوانان در دومین نشست تخصصی المپیاد استعدادهای برتر ورزش کشور گفت: این المپیاد در واقع یک طرح ملی است که دومین دوره آن در قالب یک المپیک داخلی در شرف برگزاری است که با استقبال شدید کلیه فدراسیون های ورزشی و استان ها رو به رو شده است.

وی افزود: این مسابقات مثل سال گذشته با شعار ورزش، دوستی و آینده و در رده سنی ۱۳ تا ۱۶ سال در دو بخش دختران و پسران از ۳۰ مرداد ماه تا ۱۰ شهریور در ۹۹ رشته ورزشی - ۵۸ رشته پسران و ۴۱ رشته دختران - و در ۱۹ استان کشور به صورت همزمان برگزار خواهد شد.

مدیر کل دفتر استعدادیابی وزارت ورزش و جوانان ادامه داد: مسابقات انتخابی در رشته های مختلف و از دورافتاده ترین روستاها و شهرها تا مراکز استان ها با حضور حدود ۷۶۰ هزار ورزشکار برگزار شد و منتخبین آنها که حدود ۳۶ هزار نفر هستند در قالب تیم های مختلف در این المپیاد مسابقه خواهند داد. هدف ما شناسایی استعدادهای برار برای المپیک جوانان دوره آینده و همچنین المپیک ۲۰۲۴ پاریس است و حتی نگاهی ویژه به مسابقات المپیک ۲۰۲۸ آمریکا داریم.

سعادتمند تاکید کرد: پس از برگزاری المپیاد ۵۲۰۰ نفر به عنوان نخبه شناسایی می شوند. برای این افراد پرونده های پزشکی و حقوقی تشکیل خواهد شد و تا زمان رسیدن به تیم های ملی بزرگسالان لحظه به لحظه رصد خواهند شد. در واقع مراحل کشف، جذب، هدایت و نگهداشت و پرورش استعدادها را به طور جدی در دستور کار خود خواهیم داشت.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: