به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا؛ میثم بائو جزو معدود وینگرهای ایرانی است که در بسیاری از تیم های مطرح از جمله استقلال و پرسپولیس، نساجی و تراکتورسازی نیز بازی کرده است.

وی درباره آخرین وضعیت تیم فوتبال پرسپولیس تهران به خبرنگار برنا گفت: تیم پرسپولیس پس از جدایی برانکو دچار یک شوکی شد، به هرحال در هیچ جا مربی که 3 قهرمانی پشت سر هم آورده بسیار بعید است که بر سر مسائل مالی از تیم جدا شود. هرچه بوده حالا کالدرون سرمربی پرسپولیس است و او نیاز به حمایت و البته آرامش دارد.

بائو افزود: برانکو قبل از پرسپولیس چند سال سرمربی تیم ملی فوتبال ایران بود و با جو و حاشیه فوتبال ایران آشنا بود و نمی توان از کالدرون انتظار داشت بعد دو ماه مانند برانکو باشد. اگر بازیکن بود بله باید بعد از 2 الی 3 ماه خود را نشان دهد اما بحث مربی فرق می‌کند. پرسپولیس7-8 بازیکنی که در این 3 سال با آنها قهرمان شده را حفظ کرده و این موضوع به معنای مدعی بودن پرسپولیس در لیگ نوزدهم است.

بازیکن اسبق فوتبال ایران درباره موضوع خرید مهاجم خارجی تصریح کرد: علی علیپور بچه محل من است و از زمان رفتن طارمی حداقل 30 گل به ثمر رسانده ولی برای تیمی که می‌خواهد در آسیا موفق باشد مهم است در این پست دو بازیکن آماده داشته باشد. به هرحال یک بازیکن در مقاطعی دچار افت می شود و برای علیپور این خوب است که فردی باشد که بتواند در هر زمانی که نمی تواند بازی کند جای خالی اش را پر کند و این رقابت به هر دوی آنها کمک کند و پرسپولیس یک مهاجم شش دانگ خارجی می خواهد.

ستاره سابق استقلال درباره آخرین وضعیت این تیم و اصرار استراماچونی برای حضور یک وینگر و یک چپ پای خارجی عنوان کرد: استراماچونی با استقلال خیلی زود شروع کرد و تاخیر لیگ باعث شد این سرمربی که تیم خوبی بسته است، روی نقاط ضعف تیم هم زوم شود. استقلال بازیکنان خوبی را گرفته و برخی بازیکنان کلیدی مانند وریا غفوری، حسینی و شجاعیان و...که مانده اند می توانند کمک خوبی باشند. استقلال از سال 91 قهرمان نشده و هوادار حق دارد و تیم نیاز به یک ریزش داشت و برای اینکه بتواند در هر سه جام خوب بجنگد نیاز به یک پلی میکر دارد که در حد پاتوسی باشد حالا بهتر از او پیشکش. متاسفانه در فوتبال پلی میکر گلزن که در حمله به مهاجم اضافه شود و خودش هم زهر دارد باشد در این چند ساله کم شده، زمانی علی کریمی، مجتبی جباری، زندی، مبعلی و....در لیگ همزمان بودند و هیچ‌کس بهتر از اینها بازیسازی نمی‌کرد و در عین حال گل هم می زدند. بنده به شخصه در ابومسلم 11 و در شهرداری تبریز 8 گل در یک فصل زدم اما حالا شما یک پلی میکر نشان دهید که در این حد هم گلزنی کند، حالا نفراتی بالاتر از من هم بودند که نام هم بردم.

بازیکن سابق سرخابی‌ها درباره برگزاری دربی در هفته چهارم گفت: دربی بازی آس لیگ است و ای کاش برنامه‌ریزی می‌کردند حداقل هفته هفتم به بعد برگزار شود، چراکه تا تیم‌ها به خودشان بیایند هفته چهارم رسیده و فکر نمی‌کنم در این هفته دربی جذابی ببنیم. دربی  باید در هفته هشتم و نهم برگزار شود تا در کنار حساسیت، جذابیت هم باشد و مردم از دیدن بازی لذت ببرند. البته من در هر دو تیم بازی کردم و تجربه نشان می‌دهد در بسیاری از مواقع در دربی تیم ضعیف‌تر یقه تیم قوی‌تر را به دلیل انگیزه بیشتر می‌گیرد. دربی بازی بازیکنان بزرگ است و بازیکنان بزرگ در بازی‌های بزرگ خود را نشان می دهند و بازی را در می آورند. البته بازیکنان بزرگ بعضی وقتها دچار غرور بزرگ هم می شوند و دربی اینگونه غیرقابل پیش بینی است.

بائو با انتقاد شدید از کمیته تعیین وضعیت عنوان کرد: متاسف هستم که سازمان لیگ نمی تواند برای یک بار هم که شده پای حرفش بایستد، من 110 میلیون از شهرداری تبریز طلب دارم. حالا دیروز دیدم یکی از مسئولان لیگ نام تیم هایی که بدهی ندارند را اعلام کرد و نام این تیم بین آنها نبود، تماس گرفتم سازمان لیگ می گویند از کمیته تعیین وضعیت بپرس آنجا سوال می‌کنم، می گویند آقای فلانی وساطت کرده و برای آنها وقت گرفته و امیدوارم بتوانم به حقم دست پیدا کنم.

او درباره تیم‌های مدعی لیگ نوزدهم گفت: پرسپولیس و استقلال مدعی هستند، من فکر می کنم تیم آقای قلعه‌نویی هم شخصیت قهرمانی دارد و البته تراکتور به نظرم این 4 تیم مدعی هستند.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: