به گزارش خبرگزاری برنااز لرستان ؛ تقی زاده  عصر یکشنبه در آیین تودیع ومعارفه مدیرکل ورزش وجوانان لرستان ،  لرستان  قهرمانان بسیار خوبی را در عرصه ورزش تقدیم کشور کرده است .

او با بیان اینکه   سیاست کلی  وزارت ورزش وجوانان  در این برهه  از زمان بیانیه گام دوم انقلاب   به عنوان منشورکاری آینده است که توسط  مقام معظم رهبری تعریف شده است ، افزود:  بیانیه گام دوم انقلاب درصدر برنامه ها وسیاست های وزارت ورزش وجوانان قرار دارد چرا که  مهمترین مخاطبان بیانیه گام دوم انقلاب  جوانان  هستند.

 تقی زاده با بیان اینکه این سند به عنوان یک دکترین وراهکار مناسب    در دهه پنجم انقلاب مد نظر همه قرار گرفته  است ،افزود: هسته  مرکزی  این دکترین سپردن کارها به جوانان با هدف یک پیشرفت همه جانبه است .

معاون امور مجلس ، حقوقی وهماهنگی امور استانهای وزارت ورزش وجوانان  تصریح کرد: در این راستا  در بیرجند یک جوان 38 ساله  وفارغ التحصیل ورزش  برای استان خراسان رضوی ، امروز سید علی کریمی در لرستان به عنوان یک جوان 39 ساله و سه شنبه نیز یک جوان 40 ساله را در ایلام ودر روزهای آتی هم یک مدیر جوان  در کرمان را در  مدیریت ورزش این استانها منصوب می شوند تا بتوانیم نقشی را که مقام معظم رهبری برای  بیانیه گام دوم انقلاب یعنی سپردن کار ها به جوانان  عنوان کرده است  ایفا کنیم .

 تقی زاده با بیان اینکه سیاست وزارت ورزش وجوانان بنا به تاکید جناب دکتر سلطانی فر استفاده بهینه از این جوانان در مدیریت ها  است ،خاطر نشان کرد:  ما به صراحت می توانیم بگوییم که ورزش وجوانان نقش سازنده وبرتری در میان دستگاه های اجرایی  در جهت سپردن مدیریت به جوانان در تمام سطوح مدیریتی  داشته است وامیدوارم که در آینده این مدیران جوان بتوانند نقش وتحول خوبی در ورزش استانها ایجاد کنند .

 او با اشاره به المپیک 2020،گفت:  آنچه که برای المپیک  2020 تعریف کرده ایم  انسجام واراده وکسب سکوهای آسیایی وجهانی  است که روسای فدراسیون ها  وکمیته ملی المپیک نقش ویژه ایی  در این راستا ایفا می کنند واین نقش را با معرفی قهرمانان بسیار خوب در نتیجه المپیک 20 20 خواهیم دید .

تقی زاده همچنین با اشاره به  قهرمانان لرستانی در عرصه ورزش کشور ،یادآورشد:  مثل علیرضا بیرانوند و وحید امیری در فوتبال ملی ، رضا بیرالوند در وزنه برداری ،غلامرضا محمدیور وطالب نعمت پور در کشتی  ،سجاد مهرابی در بوکس و پیشکسوتانی مثل سید مصطفی کریمی ،دکتر علیجانی ومرحوم محمد رضا پور فرخ در دوو میدانی و همچنین رشته های دیگر قهرمانان زیادی را به پیشگاه ورزش کشور معرفی کرده است وامیدوارم که باتوجه به برنامه هایی که تعریف کرده ایم بتوانند افتخارات دیگری در سطح ملی وبین المللی کسب کنند .

 او با بیان اینکه    لرستان از جمله استانهایی از کشور است که هم قهرمانان خوب وهم پتانسیل هاوظرفیت های  بالایی در  ورزش  دارد وافکار عمومی نیز  از این ظرفیت ها آگاه است ،گفت:  لرستان علی رغم  ظرفیت های بالا وقهرمانان متعدد  در سطوح جهانی ولی نقاط ضعف وچالش هایی نیز  دارد که باید  آقای کریمی به عنوان مدیر کل جوان این  استان بتواند آنها را برطرف کند .

تقی زاده با اشاره به نحوه معرفی وانتصاب مدیر کل ورزش وجوانان لرستان ، یادآورشد: چند گزینه برای این مدیریت ها معرفی شده بود که همه نفرات خوبی بودند منتها آقای کریمی نسبت به دیگر گزینه ها از لحاظ جوان بودن و قهرمانی ومسائل دیگر بخش های مدیریتی  دارای نمرات وامتیازات بالایی بود وایشان معرفی شدند.

او اضافه کرد: با عنایت و اعتبارات خوبی که  وزیر ورزش به استان لرستان تخصیص خواهند دادباید  بتوانیم پروژه های نیمه تمام را سریعا به اتمام برسانیم همچنین  واگذاری به بخش خصوصی یکی از اولویت های وِیژه وزارت ورزش وجوانان است که باید مقدمات  این کار را در استان نیز راهم کنیم .

  معاون امور مجلس ، حقوقی وهماهنگی امور استانهای وزارت ورزش وجوانان  در ادامه به موضوع جامعه ماده 88  اشاره کرد و گفت:  روح ماده 88 این است که اگر مازاد  داریم به بخش خصوصی واگذار شود  و آقای کریمی به عنوان مدیرکل جدید ورزش وجوانان استان باید  بررسی کنند اگر چیزی مازاد برنیاز وجود دارد تشریفات قانونی  را انجام داده وبه بخش خصوصی واگذار شود  در غیر این صورت جامعه ورزشی باید از آن منتفع شود.

 تقی زاده همچنین تاکید کرد: راه اندازی  مجمع خیرین لرستان شروع خوبی داشته است ولی حرکت اساسی در مجمع لرستان صورت نگرفته  که مدیر کل جدید باید این موضوع را بهتر ببیند .

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: