به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا؛ مصطفی کارخانه، پیشکسوت والیبال در گفتگو با خبرنگار برنا درخصوص عملکرد تیم ملی ایران در مسابقات انتخابی المپیک توکیو بیان کرد: بچه‌ها تلاش خودشان را کردند، بالاخره تیم روسیه قهرمان المپیک، جهان و لیگ ملت‌ها است. روسیه عنوان‌های زیادی دارد، از نظر والیبالی از ما جلوتر هستند و پیشینه آن‌ها خیلی از ما قوی‌تر است. می‌توانستیم در بعضی از قسمت‌ها بهتر از این باشیم اما بازی‌های انتخابی المپیک است و سطح بسیار بالایی دارد. یک تک بازی بسیار مهم داشتیم که مقابل روسیه بود اما متاسفانه بازی را واگذار کردیم. بچه‌های ما زحمت کشیدند و با تمام وجود بازی کردند.

وی افزود: روسیه امتیاز میزبانی داشت و از نظر فیزیکی هم قوی‌تر از ما و قد بازیکنان تیم آن‌ها بلندتر از ما بود. در کل عملکرد روسیه بهتر بود و ما اشتباهاتی داشتیم. باید یاد بگیریم برای آینده خودمان بیشتر تلاش کنیم، بیشتر زحمت بکشیم، عیب‌هایمان را بشناسیم و آن‌ها را برطرف کنیم.

کارخانه عنوان کرد: والیبال ما توانایی‌های زیادی دارد اما اگر بخواهیم در سطح اول دنیا یک تیم باثبات و ایده‌آل باشیم باید خیلی تلاش کنیم و زحمت بکشیم. چیزی تمام نشده و نباید ناامید شویم. ما شانس دیگری هم داریم، المپیک سطح خیلی بالایی دارد اما نباید فرصت‌‌ها را از دست بدهیم. در مسابقات بعدی حتما باید جبران کنیم و سهمیه المپیک را به دست بیاوریم. هرچه تجربه بیشتری پیدا کنیم مسلما خروجی‌ آن به نفع والیبال ما است.

پیشکسوت والیبال ایران اظهار داشت: هنوز هم شانس داریم و توانستیم دو بازی در این مسابقات را ببریم. حتی تیم دوم ما مقابل مکزیک به پیروزی رسید. کوبا بازی اول ما بود و کمی این تیم را دست کم گرفته بودیم اما به خودمان آمدیم و بازی 2 بر صفر را 3 بر 2 بردیم. این نشان از توانایی‌های تیمی ما است. کوبا پیشینه قوی دارد اما تیم فعلی‌ آن کم تجربه‌ است و میدان‌های بین‌المللی کم دیده این تیم. شاید ستاره‌های والیبال دنیا از کوبا باشند اما تیم فعلی‌ با نبود آن ستاره‌ها مقداری کم تجربه بود.

وی گفت: سختی کار ما بازی با روسیه بود که تیم قدرتمند و میزبان و بازیکنان هم ترازی دارد. روسیه بازیکن زیر 2 متر ندارد و سخت می‌توان در برابر چنین تیمی بازی کرد اما هیچ چیز برای والیبال ما تمام نشده است. باید تلاش و تجربه خود‌ را بیشتر کنیم و به فکر آینده باشیم. با آسیب‌شناسی باید علت‌ها را پیدا و ضعف‌هایمان را برطرف کنیم تا بتوانیم در مسابقات بعدی با درخشش بهتری در مسابقات ظاهر شویم.