به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا و به نقل از روابط عمومی فدراسیون ووشو، همایش بزرگ روز جهانی ووشو در حضور گسترده علاقمندان، مسئولان ورزش کشور و مدیران و بزرگان  ووشوی ایران روز دوشنبه شب 21 مرداد ماه و هم‌زمان با عید سعید قربان در میدان آزادی تهران برگزار شد.

مهدی علینژاد رییس فدراسیون ووشو، عبدالحمید احمدی معاون وزارت ورزش و جوانان، کیکاووس سعیدی سرپرست دبیرکلی کمیته ملی المپیک، احسان شیعه مدیر شبکه ورزش، سیدعلی مفاخریان شهردار منطقه 9، جمعی از مدیران فدراسیون، سازمان ورزش شهرداری و بیش از 4 هزار نفر شامل نمایندگان و ورزشکاران سبک‌ها و انجمن‌های تحت پوشش فدراسیون ووشو، آحاد مردم و جمع کثیری از اهالی رسانه‌های جمعی در این همایش حضور داشتند.

تلاوت قرآن مجید، پخش سرود جمهوری اسلامی، سخنرانی علینژاد، شهردار منقطه 9 تهران، احمدی، اجرای فرم از سوی ملی پوشان جوان و بزرگسال تالوی ایران، اجرای فرم از سوی حدود 100 تای چی کار، اجرای فرم تمامی حاضرین در مراسم، قرعه کشی و اهدای جوایز به حاضرین و پخش موسیقی‌های شاد به مناسب عیدقربان از بخش‌های مختلف برنامه بود.

در این همایش تمامی سبک‌ها و انجمن‌های تحت پوشش فدراسیون ووشو، دارای بخش مجزا بوده و به انجام حرکات نمایشی و تمرینات رزمی پرداختند که مورد استقبال مردم قرار گرفت.

آحاد مردم از این همایش تماشایی که در میدان آزادی برگزار شد، استقبال چشمگیری داشته است که این مهم نشان از جایگاه بالای ووشو در بین مردم و به خصوص جوانان دارد.

رییس فدراسیون ووشو در سخنانی به توضیح شرایط این رشته در کشور پرداخت و به موفقیت‌های سال‌های ملی پوشان کشورمان در مسابقات مختلف اشاره کرد.

معاون فرهنگی و ورزش همگانی وزارت ورزش نیز با بیان این که ووشو از رشته‌های موفق ورزش ایران است، گفت: حضور گسترده مردم در این همایش نشان از جایگاه رفیع این رشته در بین مردم دارد.

سرپرست دبیرکلی کمیته ملی المپیک نیز عنوان کرد: ووشو از رشته‌هایی است که همواره در بازی‌های آسیایی، نقش مهمی در موفقیت‌های کاروان ایران داشته است.

وی گفت: همواره روی مدال‌آوری ووشوکاران در مسابقات آسیایی و جهانی حساب باز کردیم و مطمئن باشید کمیته المپیک نیز نگاه ویژه‌ای به این رشته دارد تا بتواند افتخارآفرینی‌های خود را ادامه دهد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: