به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا؛ مسعود مهدوی‌نیا، مربی تیم پاراکانو طی گفتگو با خبرنگار برنا درخصوص اردوهای تیم ملی بیان کرد: پاراکانو ما هنوز موفق به کسب سهمیه المپیک نشده اما در تاریخ 21 تا 25 آگوست جهت کسب سهمیه عازم قهرمانی جهان خواهیم بود. کسب سهمیه پاراکانو فقط در رقابت‌های جهانی ممکن است. در حال حاضر 5 ورزشکار در اردو هستند که 3 نفر آن‌ها در سه کلاس به این تورنمنت اعزام می‌شوند.

وی در رابطه با فعالیت پاراقایقرانی زیر نظر فدراسیون اظهار داشت: خیلی خوب است که رشته‌های پاراقایقرانی زیر نظر خود فدراسیون هستند. از ابتدا برای این که با بچه‌های سالم در یک محیط تمرینی فعالیت کنیم، فدراسیون کمک کرد و اردوها به خوبی برگزار می‌شوند. طبق تفاهم‌نامه‌ای که اعلام شد، پاراقایقرانی تحویل فدراسیون قایقرانی شد و هیچ گونه ارتباطی با فدراسیون جانبازان و معلولین ندارد. پیش از این هم از نظر محیط تمرینی برنامه مشترک داشتیم اما الان به طور کامل زیر نظر فدراسیون قایقرانی هستیم.

مهدوی‌نیا افزود: برای مسابقات پارالمپیک و سهمیه پارالمپیک مانند رشته‌های دیگر پاراالمپیکی از ما حمایت می‌کنند و خوشبختانه تا به حال خیلی به ما کمک کردند. در مسابقات قهرمانی جهان 6 سهمیه و پس از آن در اردیبهشت سال آینده 4 سهمیه دیگر داده می‌شود.

مربی تیم ملی پاراکانو ایران در رابطه با تجهیز کردن امکانات پاراقایقرانی عنوان کرد: تا آن‌جایی که بتوانیم و اگر نمونه داشته باشیم، قایق‌ها را خود شرکت‌های قایق‌سازی می‌سازند تا ما به دنبال وارد کردن آن‌ها نباشیم. برای رشته‌هایی که تجهیزات آن را نداریم سعی می‌کنیم خودمان قایق‌ها را درست کنیم.

وی گفت: می‌توانیم تجهیزات را بخریم اما ساخت آن‌ها داخل کشور به صرفه‌تر است. برای مسابقات پارالمپیک تجهیزات را نمی‌بریم و مانند المپیک‌ ریو بهترین کیفیت تجهیزات را با هماهنگی فدراسیون‌ شرکت‌های سازنده در محل المپیک برای ما می‌آورند.

خبرنگار: پرفام ذاکرانی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: