به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا؛ رضا قره‌خانلو، رییس آکادمی ملی المپیک طی گفتگو با خبرنگار برنا درخصوص طرح بورسیه ورزشی ستاره‌ها و امیدها بیان کرد: 25 نفر از دختران جوان که امیدها و ستاره‌ها محسوب می‌شوند در 10 رشته در طرحی به نام بورسیه ورزشی ستاره‌ها و امیدها شرکت کردند. این‌ها اکثرا استعدادهای برتری هستند که همین الان هم مقام ورزشی دارند. امیدواریم برای المپیک 2022 جوانان و برای مسابقات دیگر پرچم پرافتخار کشورمان را برافراشته کنند. این جوانان به طی 3 روز میهمان آکادمی هستند تا از نظر فیزیولوژیکی، سنجش عملکرد روانشناسی پزشکی، ورزشی و ارزش‌های المپیک، تمرینات آبی و از تمام ابعادی که یک قهرمان نیاز دارد این جا زیر نظر بهترین و متخصص‌ترین مربیان و کارشناسان دوره بینند. این طرح با هماهنگی فدراسیون‌ها انجام شده است و خودشان گزینش افراد را برعهده داشتند. این برنامه تا پایان سال 98 برای همین گروه تکرار خواهد شد.

وی افزود: ما هفته گذشته شبیه همین طرح را برای پسران داشتیم و آن‌ها هم دوره خود را با موفقیت پشت سر گذاشتند. حدود 25 نفر از 8 رشته شرکت کرده بودند و همه دارای مقامات کشوری و بعضا بین‌‌المللی بودند. قهرمانان ما بایستی با مسائل علمی، فنی و روان‌شناختی آشنا شوند تا بتوانند از پس رقبای خود بر  بیایند.

قره‌خانلو عنوان کرد: برای هر کدام از این ورزشکاران پرونده در بخش‌های مختلف تشکیل می‌شود، به این معنا که کار این بچه‌ها ادامه پیدا خواهد کرد و بنابراین حتی وقتی از این دوره خارج می‌شوند تا دوره بعدی، از طریق تلفن، ایمیل و حضوری می‌توانند مشاوره بگیرند و اگر مشکلی داشتند زنگ بزنند و این ارتباط را داشته باشند.

رییس آکادمی ملی المپیک درخصوص دوره تربیت ذهنی بانوان اظهار داشت: آن دوره بسیار ارزشمند بود و حدود 400 ساعت در طول سال 98 باید برگزار شود. 100 ساعت اول که دوره تئوری و برگزاری کلاس‌ها بود با موفقیت پشت سر گذاشته شد. 300 ساعت بعدی دوره تئوری عملی و کارورزی است که عملا مرکز روانشناسی ما این 20 خانم روانشاس را وارد این دوره کرده است. بنابراین از الان تا آخر سال 98 این 300 ساعت را در کنار تیم‌های مختلف، باشگاه‌ها و فدراسیون‌های مختلف کارورزی می‌کنند و گزارش می‌دهند و آخر سال 98 امیدمان این است که 20 روانشناس ورزشی  خانم در سطح خیلی خوب خواهیم داشت.

وی تاکید کرد: مأموریت اصلی‌ ما کار روی قهرمانان المپیک و تیم‌های ملی است. اما اگر باشگاه‌هایی باشند که  بخواهند دوره‌ی علمی و آموزشی برای آن‌ها برگزار شود با ما ارتباط برقرار کنند ما دست رد به آن‌ها نمی‌زنیم. معمولا باشگاه‌هایی که از ما درخواست دوره می‌کنند با آن‌ها وارد مذاکره می‌شویم و دوره را برگزار می‌کنیم. برخی از باشگاه‌های بسکتبال ما همیشه به طور مرتب سالی 1 بار به این جا می‌آیند و از ورزشکاران خود تست می‌گیرند.

قره‌خانلو گفت: ما این جا روزی 80 تا 100 نفر قهرمان را به طور مستمر و مرتب پذیرا هستیم، این نفرات اکثرا در جهت آماده‌سازی برای المپیک 2020 یا برای مسابقات بین‌المللی دیگر می‌آیند. بنابراین این ورزشکاران ما از 8 مرکزی که داریم استفاده می‌کنند. علاوه بر آن ما برای سال 98، 53 دوره را  پیشبینی کردیم و تا آخر سال تقریبا هر هفته یک یا دو دوره مثل بدنسازی، تستی، روانشناسی، پزشکی و ... خواهیم داشت.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: