به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا و به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، جمشید تقی‌زاده در حاشیه گردهمایی مدیران کل ورزش جوانان سراسر کشور در خصوص اهمیت برگزاری این سمینار، هماهنگی مدیران کل استانها با مدیران ستادی را گامی مهم در جهت سرعت بخشیدن به اجرایی شدن برنامه ها و سیاستهای وزارت ورزش و جوانان عنوان کرد.

وی توضیح داد: حدود ۷ یا ۸ماه بود که نشست مشترکی میان مدیران استان ها و مدیران ستادی برگزار نشده بود که این گردهمایی دو روزه زمینه هماهنگی بیشتر را فراهم کرد.

معاون وزیر توضیحاتی را در خصوص برنامه های تدارک‌ دیده شده برای این گردهمایی ارائه کرد و نکاتی را در خصوص نشست مشترک مدیران کل استانها با رئیس کمیته ملی المپیک و وزیر بیان و نتایج این جلسات را مطلوب توصیف کرد.

وی افزود: نگاه ما به مجموعه استانها ، تحول ساختاری است که در نظر داریم در بخش های مختلف آن را ایجاد کنیم.

تقی زاده با تاکید بر ایجاد فضای تعاملی میان بخشهای مختلف بیان کرد که در دیدار با وزیر ورزش و جوانان ، پیشنهاد کردیم‌ های برخی از اختیارات ستاد به استانها واگذار شود چرا که معتقدیم هر چقدر ستاد را ناظر بر عملکرد استان ها داشته باشیم نقشها بهتر ایفا خواهد شد.

ا‌و اضافه کرد: ضمن اینکه در نشست روز گذشته، سه شنبه رادر حوزه ستادی ویژه روز جوانان قرار دهند و استان ها نیز از این موضوع پیروی کنند.

معاون امور مجلس، حقوقی و استان های وزارت ورزش و جوانان در بخشی دیگر از سخنانش نکاتی را در خصوص اهمیت حوزه پارلمانی ارائه کرد و تعامل بیشتر با نمایندگان مجلس شورای اسلامی را از مهمترین بر نامه های این معاونت در جهت تصویب لوایح و مواد قانونی در دو حوزه ورزش و جوانان اعلام کرد و گفت : در این راستا با معاونت های مختلف و ادارات کل استانی رایزنی کرده ایم تا نیازمندی های قانونی شان را اعلام و پس از جمع بندی اقدام لازم را صورت دهیم.

او تصریح کرد این ارتباط به ویژه در فصل بودجه می تواند برای وزارت ورزش و جوانان حائز اهمیت باشد .

تقی زاده همچنین مباحث حقوقی را یکی دیگر از موارد حائز اهمیت در این حوزه دانست و گفت : برای ارتقا این بخش تشکیل شورای حقوقی را در دستور کار قرار داده ایم و در نظر داریم از حقوق دانان مجرب دیوان عالی کشور و وکلای توانمند به عضویت این شورا در آوریم تا مسائل حقوقی مدیران ورزشی ، ورزشکاران و...را رفع کنیم .

وی ادامه داد: ضمن اینکه برای اینکه بتوانیم بهره مندی بیشتری از قرار دادها و تفاهم نامه های بین المللی داشته باشیم، حقوق بین الملل را با همکاری اداره کل بین الملل وزارت ورزش و جوانان راه اندازی کنیم.

وی همچنین در حوزه استانها نیز گفت :در این ارتباط نیز منطقه بندی استان ها را در دستو ر کار قرار داده ایم و پیشنهاد ۵ منطقه ای شدن استانها را در حوزه ورزش و جوانان مطرح کردیم ضمن اینکه در این ارتباط می بایست مناطق توسط معاونین به طور تخصصی نظارت شوند تا انشا الله در بخشهای مختلف مسیر توسعه را با سرعت بیشتری پیگیری کنیم.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: