به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا؛ تیم‌های فوتبال تراکتور تبریز و پرسپولیس تهران امروز در دومین هفته لیگ برتر به مصاف هم می‌روند تا بازی بزرگ را در تبریز برگزار کنند. پرسپولیس در هفته نخست توانست با تک گل مهدی ترابی، پارس جنوبی جم را در ورزشگاه آزادی شکست بدهد تا قهرمان سه دوره اخیر لیگ با برد مسابقات فصل جدید را آغاز کند. از طرفی تراکتور هم در مسجدسلیمان مقابل نفت این شهر به تساوی بدون گل دست یافت تا قرمزهای تبریز یک امتیازی شوند.

تراکتور- پرسپولیس یک بازی سخت برای دو تیم خواهد بود؛ هم برای میزبان و هم برای تیم میهمان. با این حال نمی‌توان منکر شد تراکتور برای رسیدن به پیروزی علاوه بر انگیزه‌های عیان انگیزه‌های پنهان هم دارد. تراکتور با مساوی شروع کرد و حالا در اولین بازی خانگی می‌خواهد دست به یک کار بزرگ بزند و پرسپولیس را شکست دهد. این مسابقه برای تراکتور یک بازی ۶ امتیازی است و اگر به این مهم دست پیدا کند دو امتیاز از دست رفته در بازی با نفت مسجدسلیمان جبران خواهد شد.

پرسپولیس رقیب اصلی تراکتور در مسیر قهرمانی است و البته بالعکس. هر دو تیم برای پیروزی در این دیدار باانگیزه هستند اما تیم مصطفی دنیزلی برای کسب ۳ امتیاز انگیزه‌های پنهانی هم دارد. به تازگی جایزه مرد سال فوتبال ایران به علیرضا بیرانوند رسید. همچنین جایزه بهترین مدافع سال را سیدجلال حسینی برد و علیرضا بیرانواند جایزه بهترین دروازه‌بان را هم از آن خود کرد. بعد از این انتخابات تراکتور نه به طور رسمی بلکه در فضای مجازی این انتخابات را زیر سؤال برد و مدعی شد حق بازیکنان تراکتور خورده شده است. حالا شاگردان دنیزلی برای اینکه ثابت کنند کارشناسان در انتخاب بهترین‌ها دچار اشتباه شده‌اند می‌خواهند با همه قوا در بازی با پرسپولیس به میدان بروند و این تیم را شکست دهند. به واقع آن‌ها می‌خواهند جایزه‌های خود را با شکست تیم پرسپولیس بگیرند و در استادیوم یادگار امام (ره) از سوی تماشاگران خودی تشویق شوند.

دنیزلی به‌طور حتم دستور حمله می‌دهد. نه به دلیل شکست تیم پرسپولیس، سرمربی تراکتور عاشق بازی تهاجمی است. او فوتبال رو به جلو را دوست دارد و این تاکتیک هم به تراکتور کمک خواهد کرد و هم به پرسپولیس. بار‌ها و بار‌ها دیدیم که پرسپولیس در مصاف با تیم‌هایی که دفاعی بازی می‌کنند به مشکل خورده اما در دیدار با تیم‌هایی که رو به جلو فوتبال می‌کنند ارائه‌گر نمایش خوبی است.

این بازی قصه ابتدای راه است. ۳ امتیاز بیشتر ندارد، اما حکایت این ۳ امتیاز با همه ۳ امتیاز‌ها فرق دارد، چون شرایط روحی و روانی تیم پیروز را به عرش خواهد رفت. تراکتور با درک این موضوع با همه توانمندی به میدان خواهد آمد و چشم امید به حمایت هوادارانش دارد. هر چند پیروزی در سایه بازی منطقی و هوشمندانه به دست خواهد آمد. از این بازی باید به عنوان آزمون جدی و بزرگ دنیزلی و کالدرون هم نام برد.

این بازی چهارمین تقابل دنیزلی برابر پرسپولیس محسوب می‌شود. در اولین رویارویی در سال ۸۳ دنیزلی در قالب سرمربی پاس برابر پرسپولیس به نتیجه ای بهتر از تساوی نرسید. این در حالی است که در فصل فوتبالی ۸۳ بار دیگر در ۲ دیدار رفت و برگشت دنیزلی با عنوان سرمربی پاس تهران روبروی پرسپولیس ایستاد که ماحصل آن ۲ دیدار، یک پیروزی و یک شکست برای دنیزلی بود. در بازی رفت آن فصل بود که پاس دنیزلی در مقابل شاگردان پروین در پرسپولیس متحمل شکست یک بر صفر شد ولی دنیزلی موفق به جبران شد و در بازی برگشت توانست پرسپولیس را با نتیجه ۲-۱ شکست دهد. با احتساب این ۳ بازی، روز جمعه دنیزلی برای اولین بار به عنوان سرمربی تراکتور و برای چهارمین بار به عنوان سرمربی تیم رقیب برابر پرسپولیس صف آرایی می‌کند.

بازی پرسپولیس و تراکتور آنقدر حساسیت دارد که دیگر نوبت به بررسی جذابیت‌های فرعی نرسد. اما اگر قرار باشد به این بخش از ماجرا هم بپردازیم، مثلا می‌توانیم دوئل بیرانوند و مظاهری را مثال بزنیم. این موضوع دلایل زیادی دارد؛ هر دو گلر ملی هستند و آنجا رقابت می‌کنند. در این سال‌ها مدام گفته می‌شد در صورت جدایی بیرانوند از پرسپولیس، مظاهری جای او را درون دروازه سرخ پوشان خواهد گرفت و از همه مهم‌تر اینکه اخیرا سر ماجرای انتخاب بهترین دروازه‌بان لیگ هجدهم هم بین دو طرف حاشیه‌هایی به‌وجود آمده است. بعد از آنکه بیرانوند دستکش طلایی را برد، مظاهری گفت حتی اگر این جایزه را درِ خانه‌اش بفرستند هم او قبول نخواهد کرد. بیرو هم در برنامه فوتبال برتر تحت هیچ شرایطی حاضر نشد از گلرهای خوب فعلی فوتبال ایران از جمله مظاهری نام ببرد. خلاصه کلین‌شیت جمعه، خیلی بیشتر از چیزی که فکر می‌کنید ارزش خواهد داشت!

در این بازی ستاره‌هایی مثل سیدجلال حسینی، شجاع خلیل زاده، احمد نوراللهی، وحید امیری، مهدی ترابی، علی علیپور، اشکان دژاگه و مسعود شجاعی می توانند به جذاب تر شدن مسابقه کمک زیادی کنند تا هواداران فوتبال از تماشای مسابقه قرمزترین تیم های ایران لذت ببرند. بازی فصل قبل دو تیم در تبریز به تساوی یک-یک رسیده بود.

برنامه مسابقات امروز به شرح زیر است:

*جمعه ۸ شهریور ۹۸

تراکتور تبریز – پرسپولیس تهران– ساعت ۱۷:۴۵ – ورزشگاه یادگار امام (ره) تبریز

سایپا تهران - گل‌گهر سیرجان– ساعت ۱۹ – ورزشگاه پاس قوامین

پارس جنوبی ‌جم - ذوب آهن اصفهان – ساعت ۲۰ – ورزشگاه تختی شهر جم

نساجی مازندران – پیکان تهران – ساعت ۲۰ – ورزشگاه شهید وطنی قائمشهر

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: