به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا و به نقل از روابط عمومی هیات کشتی استان مازندران، متن بیانیه به شرح زیر است:

قهرمان عزیز، پهلوان نامی

جناب آقای رضا یزدانی

در این ورطه دست یازیدن به هر اهرم و آلوده ای برای قهرمانی که ورزش جهان را از سلامت و پاکی غایی دور نگه داشته، حضور بی آلایش هایی نظیر حضرتعالی غنیمت است.

همواره شاهدیم که حواشی لکه دار و غمبار بر سر نتیجه و عنوان و حضور در تیم های ملی و ... به چشم ها می رسد که آسیب های جدی به روح منزه ورزش می زند و این واقعه ناگوار دلمشغولی ها را به آینده ورزش به ویژه در حوزه قهرمانی افزون می کند.

خدا را شاکریم در این صحنه بزرگ و از سوی برخی معدود که پیشینه مردمی داشته و نزد جامعه ورزش از احترام و قداست فردی و اجتماعی برخوردار هستند، نیکانی همچون جهان پهلوان رضا یزدانی را داریم که تمثالی است از پای گذاشتن بر خواسته خود به شوق پای نهادن در مسیر قهرمانی یک رقیب اما هموطن.

در هنگامه میدان جهانی نورسلطان قزاقستان می شد دگر بار شاهد حضور رضا یزدانی عزیز بود اما پهلوانانه و دلاورانه، با میل و اراده خود و با گذر کردن از حقی که تمامی اهالی کشتی برای حضورش قائل بودند؛ جایش را به سرباز دیگری داد.

این اقدام پهلوان گرانسنگ ما در سال های تردید و خطر برای تقویت و جان گرفتن روح ورزش از قوه تعیین بها خارج است و در یادهای عاشقان کشتی تا به همیشه می ماند.

یقین داریم رضا یزدانی با این خصیصه منحصر بفردش که ایران خواهی را بر خودخواهی درس داد، به سان تکانی سنگین؛ حاشیه ها را از متن و بطن ورزش قهرمانی دور می کند که در عرصه های بین المللی، منیت و منفعت طلبی در لباس تیم ملی معنایی ندارد.

از درگاه خداوند متعال صحت و سلامت هر چه زودتر این طلیعه پهلوانی را خواهانیم.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: