به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا؛ یوسف کرمی، ملی‌پوش اسبق تکواندو درباره عملکرد تیم ایران در مسابقات تیمی هنرهای رزمی جهان در گفتگو با خبرنگار برنا عنوان کرد: خوشبختانه بچه‌ها نتایج خوبی گرفتند و نتایج همه دلگرم کننده بود. در طول چند ماه گذشته تیم‌های‌ملی ما در رده‌های سنی مختلف موفق شدند مبارزات خوبی را در مسابقات به نمایش بگذارند و نتایج خوبی را رقم بزنند و امیدوارم که با همین روند بتوانیم در المپیک و میادین پیش رو هم خوب بدرخشیم.

او در پاسخ به این سوال که وضعیت تکواندو برای کسب سهمیه چگونه است و کدام نفرات شانس زیادی برای گرفتن سهمیه دارند؟ گفت: کسب سهمیه برای برخی رشته‌ها افتخار است ولی این موضوع برای  تکواندو افتخار محسوب نمی‌شود چراکه ما اکثرا در المپیک نماینده داشتیم و چه بسا که تعداد ورزشکاران‌مان هم در بعضی دوره‌ها کم نبوده اما مهم کیفیت است که چه تعداد و چه رنگ مدال در تکواندو کسب شود.

کرمی گفت: مدال گرفتن در المپیک کار آسانی نیست ولی با این حال امیدوارم بچه‌ها با شایستگی مدال‎های خوش رنگی را کسب کنند. تیم‌ملی بزرگسالان در مسابقات جهانی عملکرد به شدت ضعیفی داشت و همین موضوع باعث شده کمی نگرانی‌ها بیشتر شود. امیدوارم بچه‌ها در مسابقات کسب سهمیه این نتایج را جبران کنند، در کنار این امیدوارم فدراسیون هم از تجربیات گذشته درس بگیرد و از تمام پتانسیل‌های تکواندو مانند مربیان سابق که تجربیات گران‌بهایی در اختیار دارند برای المپیک استفاده کند.

خبرنگار: فریبا جلیل خانی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: