به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا؛ یکی از دغدغه‌های همیشگی برای ورزش دوستان انتخاب افرادی باسواد و دانش لازم برای گزارشگری مسابقات است. به واسطه محبوبیت و مخاطب بیشتری که فوتبال در کشور ما همچون کشورهای دیگر دارد در سال‌های اخیر شاهد حضور چند گزارشگر توانمند در این حوزه بودیم ولی در دیگر رشته‌های ورزشی که مخاطبان خاص خودش را دارد متاسفانه نفرات انگشت‌شماری بودند که بتوانند رضایت تماشاگران را جلب کنند.

بدون‌شک بسکتبال یکی از جذاب‌ترین رشته‌های ورزشی است که در چند سال اخیر طرفداران بیشماری را به سمت خود آورده است و با توجه به ارتقای این رشته در کشور ما شاهد هستیم سالن‌های ورزشی که میزبان مسابقات بسکتبال است با حضور هواداران پرشور جذاب‌تر و گرم‌تر از گذشته شده است. این جذابیت را هم در بازی‌های لیگ و هم در مسابقات تیم ملی می‌توانیم به وضوع ببینیم. با وجود شور و حرارتی که مسابقات بسکتبال دارد ولی همیشه نبود یک گزارشگر که بتواند این شور و هیجان را به مخاطب تلویزیونی منتقل کند همیشه احساس می‌شد.

مسابقات جام جهانی بسکتبال از چند روز پیش در گوانجو چین در حال برگزاری است و تیم ملی ایران نیز در گروه C این مسابقات با تیم‌های اسپانیا، تونس و پورتوریکو همگروه است که در دو بازی اول خود موفق به کسب پیروزی نشده است. نکته حائز اهمیت درباره این مسابقات گزارشگری آیدین مقیمی، کارشناس بسکتبال بود که با گزارش هیجانی خود لذت تماشای مسابقات تیم ملی را برای مخاطبان دوچندان کرد. مقیمی با وجود اینکه چند سالی است وارد عرصه گزارشگری شده ولی با استفاده از تکنیک لازم باعث شده تماشای بسکتبال همچون فوتبال با اشتیاق فراوان همراه باشد. حضور این گزارشگر در کنار فردی باتجربه همچون عنایت‌الله آتشی قطعا باعث خواهد شد دیگر طرفداران بسکتبال نگرانی از بابت گزارش بازی‌ها نداشته باشند.

با توجه به استقبالی که از بازی دوم تیم ملی ایران با تونس شد و خیلی‌ها از گزارشگری مقیمی استقبال کردند به نظر می‌رسید که در بازی سوم مقابل اسپانیا نیز از این گزارشگر استفاده شود که در یک تصمیم عجیب مسئولان شبکه سه فرد دیگری را جایگزین کردند.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: