به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا و به نقل از روابط عمومی کمیته ملی المپیک، نشست شورای سیاست گذاری موزه ملی ورزش، المپیک، پارالمپیک صبح امروز با حضور صالحی امیری ریاست کمیته ملی المپیک، طاهره طاهریان نایب رئیس این کمیته و حسن رنگرز مدیریت این موزه در محل کمیته ملی المپیک تشکیل شد.

در ابتدای این نشست رنگرز از افتتاح موزه ملی ورزش به عنوان یک فعالیت بسیار ارزنده و مهم در ورزش کشور یادکرده و اظهار امیدواری نمود که با حمایت مسئولین رده اول ورزش کشور این موزه به الگو و نمادی از افتخارات و موفقیت های داخلی بین المللی افتخار آفرینان ورزش کشور تبدیل شود. وی همچنین پیشنهادات خود را پیرامون ارتقا جایگاه موزه ورزش کشور و گسترش و توسعه کمی و کیفی بخش ها و اسناد، مدارک و مجموعه های ارزشمند موجود در موزه را ارائه کرد.

در ادامه این نشست صالحی امیری ریاست کمیته ملی المپیک در ابتدا نقطه نظرات خود را پیرامون تصحیح ساختار سازمانی موزه ملی ورزش، المپیک و پارالمپیک اعلام کرد. وی از شش ماهه دوم سال جاری به عنوان دوران استقرار موزه یاد کرد و اظهار امیدواری کرد که با شروع سال جدید فعالیت های رسمی، گسترده و بین المللی موزه آغاز شود.

وی همچنین خواستار آن شد که موزه به عنوان پایگاهی جهت بازدید میهمانان خارجی، قهرمانان، دانشجویان، هنرمندان و سایر اقشار کشورمان تبدیل شده و با تولید و پخش فیلم های آموزشی، انتشار کتب های پژوهشی و بروشورهای مخصوص در زمینه معرفی موزه به علاقه مندان تلاش پیگیرانه صورت پذیرد.

طاهره طاهریان نایب رئیس کمیته ملی المپیک در این نشست ضمن حمایت کامل از رنگرز و گروه همکاران فعال در موزه اظهار امیدواری کرد که فعالیت های تخصصی و ویژه موزه هرچه سریع تر گسترش یافته و بستر لازم جهت بهره برداری بهینه و کامل از موزه ملی ورزش، المپیک و پارالمپیک فراهم شود.

در نشست فوق همچنین صیرفی، مهندس یاوری، هادی رضایی، محمود عبدالهی، حمید سلامی، مریم بیات، مسعود موسوی، امیربالزاده و سمیرا تبارکی حضور داشتند.
 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: