به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا، مهشید صامت عضو تیم مای تنیس روی میز بانوان ایران طی گفتگو با خبرنگار برنا در خصوص وضعیت اردوهای تیم ملی بیان کرد: در حال حاضر برای مسابقات قهرمانی آسیا آماده می‌شویم، همه بچه‌ها سطح آمادگی بسیار خوبی دارند. تا به الان ۳ مرحله اردو داشتیم، که این مرحله آخر سطح بسیار بالاتری نسبت به دوره‌های گذشته داشت.

وی افزود: باتوجه به این که مربی تیم ملی ما مدرک دکترای رفتار حرکاتی دارد، از نظر روانی خیلی خوب می‌تواند روی بچه‌ها کنترل داشته باشد. هرچقدر تمرینات بهتر باشد و سطح بالاتر برود، ورزشکار از درون و از نظر روانی نیز قوی‌تر می‌شود.

صامت اظهار داشت: اگر مسابقات به صورت آسیایی میانه برگزار شود، به احتمال ۷۰ در صد شانس کسب سهمیه المپیک ۲۰۲۰ توکیو برای بچه‌های ایران وجود دارد. اما اگر رقابت‌ها به صورت آسیایی برگزار شود، شرایط کسب سهمیه برای ما سخت می‌شود. در بخش آسیای شرقی کشورهایی مانند کره، ژاپن و ... هستند که می‌توان گفت این کشور جزو برترین کشورهای تنیس روی میز جهان محسوب می‌شوند.

عضو تیم ملی تنیس روی میز بانوان ایران ادامه داد: ندا شهسواری تنیسور خوب کشورمان دو دوره در بازی‌های المپیک حضور داشته است. فدراسیون جدید نیز از بچه‌های روی بچه‌های رده‌های سنی پایه کار می‌کند و استعدادیابی می‌شوند. برنامه بسیار خوبی برای آینده این رشته پیش بینی شده است. ورزشکاران نوجوان الان به مسابقات جوانان و بزرگسالان راه پیدا کردند.

ملی‌پوش تنیس روی میز در پایان گفت: بین اردوهای تیم ملی هیچ مسابقه‌ای نداشتیم اما خداراشکر در اردوها حریف‌های تمرینی با دست‌های بسیار قوی وجود دارند که به نظر من با رقابت‌های تدارکاتی برابری می‌کند. هرچقدر بیشتر مسابقه بدهیم و نقطه ضعف‌های خود را شناسایی کنیم و آن را برطرف کنیم، بی‌شک پیشرفت بیشتر خواهد بود و شخص تسلط روحی و روانی پیدا می‌کند.