به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا؛ در هفته‌ای که گذشت شاهد اتفاقات بسیاری در دنیای ورزش بودیم که به مهم‌ترین رویدادها به شرح زیر اشاره می‌شود:

برنده هفته: تیم ملی بسکتبال

ملی‌پوشان بسکتبال هفته پیش در مسابقات جام جهانی چین شرکت کردند و شاگردان شاهین‌طبع با سه شکست در گروه مقدماتی و همچنین دو پیروزی در گروه بازنده‌ها توانستند به عنوان اولین تیم از قاره آسیا جواز حضور در المپیک 2020 توکیو را به دست آورند. آخرین باری که تیم ملی بسکتبال ایران توانسته بود جواز حضور در مسابقات المپیک را به دست آورد به المپیک 2008 پکن بازمی‌گردد. ملی‌پوشان در دو بازی آخر موفق شدند مقابل آنگولا و فیلیپین به پیروزی برسند و با توجه به شکست چین مقابل نیجریه، بلندقامتان توانستند آرزوی 12ساله را محقق و بلیت توکیو را به ارمغان آورند.

بازنده هفته: تیم امید

تیم فوتبال امید همیشه در دو، سه دهه گذشته با فراز و فرودهای بسیار زیادی همراه بوده است. بیش از 40 سال است که تیم فوتبال امید ما موفق نشده که جواز حضور در مسابقات المپیک را به دست آورد و مجموعه فدراسیون فوتبال امید بسیاری دارد که این تیم بتواند با حضور در المپیک توکیو طلسم چندین ساله را بشکند. بعد از تغییر و تحول‌های فراوان در ترکیب کادر فنی در نهایت فدراسیون با فرهاد مجیدی به توافق رسید و ستاره محبوب آبی‌ها هدایت تیم امید را برعهده گرفت. بازیکنان امید در چند روز گذشته دو بازی دوستانه با تیم ازبکستان انجام دادند که در دو بازی متحمل شکست شدند. روندی که تیم امید در پیش گرفته بازهم این نگرانی را برای فوتبال‌دوستان ایجاد کرده که شاید حسرت المپیکی شدن به نیم قرن برسد.

نقد هفته: احسان حدادی

مرحله آخر دایموند لیگ برگزار شد و طی این مسابقات احسان حدادی، پرتابگر المپیکی کشورمان با ثبت پرتاب 75/64 عنوان ششمی را به دست آورد. در سال منتهی به المپیک 2020 عملکرد حدادی در آخرین مرحله دایموندلیگ می‌تواند زنگ خطر باشد برای دوومیدانی کشور، چراکه حدادی از رکورد خودش نیز دور شده است.

شخصیت هفته: سارا بهمنیار

مسابقات لیگ جهانی کاراته وان در هفته‌ای که گذشت در ژاپن برگزار شد و تیم کاراته ایران توانست نتایج نسبتا قابل قبولی را در این مسابقات به دست آورد. کاروان ایران موفق به کسب یک مدال طلا، دو نقره و دو مدال برنز شد. تک مدال طلای ایران را در این مسابقات سارا بهمنیار، بانوی کاراته‌کای کشورمان به دست آورد. این اولین مدال طلای بهمنیار در مسابقات جهانی بود و با توجه به حضور کاراته در المپیک توکیو این امید وجود دارد که بانوان کاراته‌کا در توکیو تاریخ‌ساز شوند.

مسابقه هفته: ایران-هنگ‌کنگ

تیم ملی فوتبال کشورمان در اولین دیدار خود در مسابقات انتخابی جام جهانی 2022 قطر به مصاف هنگ‌کنگ رفت و موفق شد با نتیجه 2 بر 0 به پیروزی برسد. این اولین بازی بود که مارک ویلموتس به صورت رسمی روی نیمکت تیم ملی ایران می‌نشست و توانست اولین پیروزی را برای یوزها به ارمغان بیاورد.

پیشنهاد هفته: مسابقات والیبال قهرمانی آسیا

مسابقات والیبال قهرمانی آسیا از روز 22 شهریور در تهران آغاز خواهد شد و تیم ملی کشورمان در کنار دیگر تیم‌های آسیا برای حضور در جمع 8 تیم برتر قاره کهن به رقابت خواهد پرداخت. 8 تیم برتر جواز حضور در ژاپن را به دست می‌آورند که این مسابقات انتخابی المپیک 2020 نیز خواهد بود.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: