به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا؛ تیم‌ملی تکواندو کشورمان در مرحله دوم مسابقات گرند‌پری به میزبانی ژاپن موفق شد سه مدال طلا، نقره و برنز را توسط میرهاشم حسینی، آرمین هادی‌پور و سجاد مردانی به دست بیاورد.

هادی افشار، مربی اسبق تیم تکواندو، درباره عملکرد ملی‌پوشان در این رقابت‌ها در گفتگو با خبرنگار برنا عنوان کرد: با توجه به سرمایه گذاری که در این سال‌ها صورت گرفته عملکرد ملی‌پوشان قابل قبول بود. سال 2017 در مسابقات جهانی آرمین هادی‌پور و میرهاشم حسینی هر دو موفق شدند مدال نقره مسابقات را کسب کنند که نوید رسیدن به مدال‌ها و به امید خدا المپیک 2020 است. البته سجاد مردانی عملکرد خوبی داشت و امیدوارم در ادامه با توجه به رنک المپیکی خوبی که دارد شاهد درخشش او در توکیو نیز باشیم.

او ادامه داد: تیم‌ ملی شایستگی حضور در المپیک 2020 را به خوبی دارد ولی برای رسیدن به این میدان مهم و درخشش در آن باید بیشتر از همیشه روی نقاط ضعف‌مان تمرکز کنیم. بچه‌های ما هنوز تمرکز لازم در راندهای آخر را ندارند و برخی از آن‌ها حتی فکر می‌کنم از نظر بدنی هم کم می‌آورند، برای همین در مسابقات بعضا شاهد واگذاری بازی برده هستیم. هرچند که بنده معتقدم در این زمینه مسائل روانی بیشتر از هر چیز تاثیرگذار است که باید تا المپیک فکری برای این موضوع شود.

افشار در پاسخ به این سوال که فکر می‌کنید در توکیو شانس کسب مدال داریم یا خیر؟ گفت: این موضوع بستگی به این دارد که بتوانیم هر سه سهمیه را بگیریم یا نه ولی فکر می‌کنم اگر میرهاشم و آرمین کسب سهمیه کنند می‌توانیم از حالا روی مدال این دو بازیکن حساب کنیم.

خبرنگار: فریبا جلیل خانی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: