به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا، علیرضا یاوری، شناگر تیم ملی ایران طی گفتگو با خبرنگار برنا درخصوص وضعیت اردوهای تمرینی تیم ملی بیان کرد: پیش از مسابقات جهانی در رقابت‌های کرواسی حضور پیدا کردیم و تمام توان خود را برای نتیجه‌گیری در آن مسابقه گذاشته بودیم. حدود چهار ماه تمرین داشتیم تا رقابت خیلی خوبی داشته باشیم، پس یک مسابقه بدن سخت به حالت اولیه خود برمی‌گردد و سرعتی نگهداشتن آن سخت است. مسابقات جهانی یک ماه بعد از کرواسی بود، یعنی سعی کردیم بدنمان را نگهداریم. رقابت‌های جهانی اولین تجربه در این سطح برای من و بنیامین قره‌حسنلو بود. جو مسابقات در روحیه ما تاثیر داشت، روانشناس با ما نبود. مسابقه اول خوب نبود اما در مسابقه دوم بهتر شدم و بیشتر به شرایط مسابقه عادت کردم.

وی افزود: بعد از مسابقات جهانی استراحتی کردیم و تا الان دو ماه تمرینات خوبی را پشت سر گذاشتیم. هفته آینده به مسابقات رده‌های سنی آسیا در کشور هند اعزام می‌شویم. همه به  دنبال کسب مدال هستیم، هم این که ورودی المپیک کسب کنیم یا به آن نزدیک‌تر شویم تا در جام‌های بعدی به المپیک برسیم.

یاوری اظهار داشت: کسب سهمیه المپیک بستگی به شرایط و اتفاقاتی که می‌افتد، دارد. تمام سعی و تلاش ما بر این است که بهترین رکورد را بزنیم و امیدواریم که شرایط خودمان و اطرافمان خوب باشد. در رشته‌های 50 متر، 100 متر، 200 متر آزاد، 50 متر و 100 متر پروانه شانس بیشتری برای کسب سهمیه داریم. در این رشته‌ها 4 نفر برای مسابقات ورودی المپیک انتخاب می‌شوند.

شناگر تیم ملی در پایان گفت: شنای ایران رو به پیشرفت است و رکوردهای ملی سه سال گذشته که در ایران ثبت شده از جمله رکورد خودم یا بنیامین زیر ورودی المپیک 2008، روی ورودی المپیک 2012 و نزدیک به ورودی المپیک 2016 است. هرسال شناگران بهتر و رقابت تنگاتنگ‌تر می‌شود، بنابراین ورود به المپیک سخت‌تر خواهد شد.

خبرنگار: پرفام ذاکرانی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: