به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا؛ تیم‌ فوتبال نوجوان دختر ایران در آخرین دیدار از تورنمنت آسیای مرکزی، موسوم به کافا مقابل میزبان به میدان رفت و به پیروزی رسید. ملی پوشان ایران با شکست 3 بر 2 ازبکستان به عنوان قهرمانی این تورنمنت رسیدند.

فاطمه حیاتی، سرمربی مطرح فوتبال بانوان، درباره ارزیابی خود از عملکرد ملی‌پوشان در گفتگو با خبرنگار برنا عنوان کرد: هرچند که این مسابقات به صورت یک تورنمنت برگزار شد و تیم‌هایی کم‌تری حضور داشتند ولی خوشحالم بالاخره در حوزه فوتبال بانوان شاهد قهرمانی بودیم. عملکرد کادرفنی و بچه‌ها خوب بود و بازی‌های خوبی را انجام دادند به همه آن‌ها خسته نباشید می‌گویم. امیدوارم این روند را بتوانیم در رده‌های سنی بالا نیز ادامه دهیم.

سرمربی سابق تیم پالایش گاز ایلام اضافه کرد: به نظرم یکی از دلایلی که فوتبال بانوان نمی‌تواند در میادین نتیجه‌گیری خوبی داشته باشد استعدادیابی نادرستی است که در این تیم‌ها صورت می گیرد. البته به نظرم اصلا استعدادیابی نمی‌شود برای مثال در ایلام ما بازیکنانی داریم که واقعا شایستگی حضور در تیم‌ملی را دارند ولی به هیچ عنوان دعوت نمی‌شوند. اگر در این خصوص فدراسیون و کادر فنی بتوانند تغییر سیاست دهند و قبل از اعزام‌ها حتما استعدادیابی کنند قطعا در اکثر رده‌های سنی می‌توانیم نتیجه گیری خوبی داشته باشیم.

او درپایان درمورد ارزیابی خود از کیفیت لیگ برتر فصل جدید گفت: به نظرم امسال تیم‌های زیادی در لیگ برای قهرمانی آمدند. آذرخش و تیم البرز در کنار تیم‌های صدر جدولی امسال جزو مدعیان محسوب می‌شوند. با این شرایط قطعا امسال لیگ پرنشاط تری خواهیم داشت.

خبرنگار: فریبا جلیل خانی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: