به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا، محمد دانشور، رکورددار دوچرخه‌سواری سرعت ایران طی گفتگو با خبرنگار برنا درخصوص وضعیت آمادگی خود بیان کرد: خداراشکر در حال حاضر سطح آمادگی‌ خیلی خوبی دارم، تازه تمرینات وزنه من تمام شده و فکر می‌کنم تا قبل از قهرمانی آسیا به اوج آمادگی برسیم. به دلیل آسیبی که در مسابقات قبلی دیدم، یک ماه استراحت مطلق داشتم، یک ماه فیزیوتراپی، یک ماه هم کارهای درمانی انجام دادم و برطرف شد. شرایطم نسبت به سال‌های گذشته کمی بهتر است و امیدواریم بهترین نتایج را بگیریم.

وی در رابطه با عدم فعالیت تیم ملی سرعت مانند قبل اظهار داشت: این موضوع شاید به این خاطر بوده است که مسئولین به این رشته خیلی دقت نداشتند، در صورتی که رشته سرعت همیشه در قهرمانی آسیا مدال داشته است. یک سال در  رشته سرعت مدال گرفته نشد و باعث شد مسئولین این رشته را رها کنند که این اصلا درست نیست. خیلی از تیم‌های بزرگ به مسابقه می‌روند و به هر دلیلی  نتیجه نمی‌گیرند، این دلیل نمی‌شود مسئولین رهایشان کنند. به خاطر همین باید پیگیر باشند و رسیدگی کنند تا دوباره به مدال‌آوری قبل برسیم.

دانشور عنوان کرد: می‌توانم دوباره به آن اوج خودم برسم، در حال حاضر هم سطح من نسبت به گذشته هیچ تفاوتی ندارد، تنها سطح رقبا تغییر کرده است. سطح آن‌ها بالاتر رفته و همان سطحی که بودم  هستم، ما افت نکردیم بلکه آن‌ها رشد کردند. دلیل پیشرفت آن‌ها این است که بسیار برایشان هزینه می‌شود، اردوها و مسابقات مختلفی شرکت می‌کنند و ما هم از این نعمت دور هستیم.

رکابزن طلایی ایران گفت: آماده‌ام در مسابقه و انتخابی المپیک شرکت کنم و من هم مانند هر وزشکار دیگری که اصلا سابقه حضور در المپیک را ندارند در حال تلاش هستم. با تمام توان برای رسیدن به سهمیه المپیک تمرین می‌کنم و در حال نزدیک‌تر شدن به آن هستم. حتما شانس کسب سهمیه را دارم چون خیلی از ورزشکاران سطح پایین‌تر از من، الان یک سری امتیازاتی دارند که از لحاظ امتیازی خیلی سطح‌شان از من بالاتر است، پس غیرممکن نخواهد بود.