به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا؛ حسین ثوری، رییس فدراسیون بوکس درخصوص آخرین وضعیت این رشته به خبرنگار برنا گفت: همان طور که مستحضر هستید اعزام تیم ملی بوکس بزرگسالان ما به مسابقات جهانی چندسال بود که صورت نمی‌گرفت و خوشبختانه انجام شد. بچه‌های ما در بزرگ‌ترین تورنمنت بوکس دنیا حضور دارند. برای اولین بار 6 برد به دست آوردیم که این تعداد برد را قبل از آن بچه‌های ما بدست نیاورده بودند.

وی ادامه داد: تقریبا از این اعزام به تمام آنچه که می‌خواستیم رسیدیم، نیاز بود قبل از مسابقات گزینشی المپیک بچه‌های ما یک میدان بزرگ ببینند که خوشبختانه این اتفاق افتاد و از همه مهم تر اینکه بچه‌های ما هر کدام 2 بازی کردند و با توجه به اینکه طولانی است زمان مسابقات بوکس از لحاظ تعداد روزها بچه‌های ما صبح و بعد ازظهر با تیم‌های مختلفی  که حضور دارند اردوهای مشترک و تمرینات مشترکی را می‌گذارند. این برای ما از  هرحیث مهم بود و هم مسابقات خوبی را بچه‌های ما گذراندند و هم اینکه آمادگی خودشان را افزایش دادند برای مسابقاتی که بهمن‌ماه جهت گزینشی المپیک پیش‌رو دارند.

ثوری اظهار کرد: روزبهانی بعد از اینکه چندین سال از مسابقات دور بود به نظرم دو بازی بسیار خوب کرد. بازی اولش که بسیار راحت پشت سر گذاشت و برد. بازی دوم روزبهانی را به گواه همه کسانی که در بوکس بودند و هستند به خصوص داوران و روزبهانی هرگز نباخته بود به حریف انگلیسی.

او گفت: علاوه بر اینکه روزبهانی نباخته بود دیگر بوکسور ما هم مقابل مجارستان محمد شوریان به نظرم بازنده میدان بود. می‌طلبد که در بوکس دنیا و آسیا دارای بورسیه‌هایی باشیم تا بتوانیم از حق بچه‌ها دفاع کنیم و دیپلماسی ورزشی برای ما بسیار حائز اهمیت است.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: