به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا؛ دربی 90 پایتخت بین تیم‌های فوتبال پرسپولیس و استقلال قرار است از ساعت 16 یکشنبه 31 شهریور در ورزشگاه آزادی برگزار شود.

آندره‌آ استراماچونی ایتالیایی و گابریل کالدرون آرژانتینی به عنوان سرمربی تیم‌های استقلال و پرسپولیس برای اولین بار قرار است در دربی تهران روبروی هم قرار بگیرند. این 2 سرمربی که سابقه حضور در دربی‌های معتبر را دارند خوب می‌دانند نتیجه‌گیری در شهرآورد پایتخت ایران چه تاثیری در ادامه راه‌شان دارد و به همین دلیل تمام سعی خود را به کار می‌گیرند با پیروزی در این بازی ضمن افزایش محبوبیت خود بین هواداران تیم تحت هدایتشان، جایگاه مناسبی را هم برای این تیم‌ها رقم بزنند.

استراماچونی ایتالیایی تاکنون تنها در شهرآورد‌های اروپایی حاضر بوده و برای نخستین بار تجربه حضور در دربی شهری در قاره آسیا را کسب می‌کند.

این سرمربی43 ساله تاکنون تجربه حضور در دربی‌های بسیار مهم جهان مانند دربی دلامدونینا میلان، دربی‌های شهر آتن یونان و دربی پراگ را در کارنامه دارد اما ثابت کرده مربی دربی بازی نیست و به جز عملکرد خوبش در شهرآورد میلان در یونان و جمهوری چک نتایج فوق العاده ضعیفی کسب کرده است.

10 بازی، 2برد، 1مساوی، 7باخت، 11گل زده و 18گل خورده آمار تیم‌های استراماچونی در شهرآورد‌ها است.

اما سرمربی باتجربه پرسپولیس برخلاف رقیب جوانش در قاره آسیا هم سابقه بازی دربی را دارد و البته نسبت به استراماچونی عملکرد او قابل توجه‌تر است.

کالدرون تاکنون در دربی‌های کن فرانسه، جده و ریاض عربستان، سویل اسپانیا و دوبی مربیگری کرده است.

بهترین کارنامه او هم از شهرآورد‌ها در زمان حضورش در الهلال عربستان رقم خورده است. هرچند کالدرون در زمان سرمربیگری رئال بتیس آمار خوبی در دربی سویل ثبت نکرد.

21بازی، 10برد، 5مساوی، 6باخت، 26گل زده و 20گل خورده هم حاصل کار کالدرون در تیم‌های استاد ماهرب کن، الاتحاد و الهلال عربستان، رئال بتیس اسپانیا و الوصل امارات در دربی‌های مهم شهر‌های مذکور است و این آمار نشان می‌دهد شانس پرسپولیس در برد دربی 90 بیشتر است.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: