به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا؛ مهسا مجللی، مربی تیم ملی آب‌های آرام بانوان در گفتگو با خبرنگار برنا درخصوص وضعیت تیم ملی بیان کرد: با توجه به اینکه مسابقات قهرمانی جهان رقابت‌های کسب سهمیه‌ای هم بود ما از قبل برنامه داشتیم تا برای محک رقبای آسیایی خود برویم. بچه‌ها هم آن چه نیاز داشتیم را تقریبا انجام دادند چون ما فقط 4 ماه تمرین داشتیم، بیشتر از این از دست ما برنمی‌آمد و تا جایی که توانستیم بچه‌ها را به اوج آمادگی‌شان رساندیم. عملکردی را که انتظار داشتیم تا حدودی برآورده کردند. با توجه به این که اردوهای جدید شروع شده است، یک سری از ورزشکاران قدیمی حالا نسبت به شرایط خانوادگی خود ممکن است دیگر حتی نتوانند قایقرانی را ادامه دهند یا شرایط حضور در اردو را نداشته باشند.

وی افزود: ما بچه‌های پایه‌تری را داریم که روی آن‌ها کار می‌کنیم و همه‌ سعی و تلاش ما این است که آن‌ها را به بهترین سطح آمادگی خودشان برسانیم و بتوانیم در مسابقات یک‌سری تغییراتی بدهیم تا نتایج بهتری بگیریم.

مجللی اظهار داشت: وقتی فدراسیون چند سال برای ورزشکاران زحمت می‌کشد و سرمایه‌گذاری می‌کند تا به جایی برسند، انتظار می‌رود در روزهای سخت کنار فدراسیون باشند ولی این نمی‌تواند هیچ ورزشکاری را اجبار  کند چون آن‌ها زندگی شخصی خود را دارند و براساس یک سری دلایل و مشکلات خاص ممکن است دیگر نتوانند ادامه دهند. این موضوع قطعا می‌تواند روند روبه رشد ما را کندتر کند اما این دلیل نمی‌شود که کارمان را متوقف کنیم. باید هر روز بتوانیم روی نفرات جدید سرمایه‌گذاری کنیم شاید دیرتر نتیجه بگیریم ولی قطعا نتیجه خواهیم گرفت.

سرمربی تیم ملی بانوان عنوان کرد: همیشه علم و تجربه با هم جواب بهتری می‌دهد تا این که تنها علم یا تنها تجربه را داشته باشیم، این 2 در کنار هم می‌تواند خیلی بهتر باشد. وقتی ما از اساتید دانشگاهی که به لحاظ علمی خیلی پر هستند استفاده کنیم، می‌توانیم  در خیلی از مسائل فیزیولوژی ورزشکاران یا خیلی از مسائل دیگر از علم آن‌ها بهرمند شویم و این می‌‌تواند تأثیرات خیلی زیادی داشته باشد. یک سری از مسائل قبلا نبوده و الان کم کم دارد اتفاق می‌افتد و وارد قایقرانی می‌شود. به عنوان مثال اهمیت به بحث تغذیه ورزشکاران است تا یک دکتر تغذیه، روانشناس، فیزیوتراپ و ماساژور کنار تیم داشته باشیم.

وی ادامه داد: یک مربی نمی‌تواند به تنهایی باعث موفقیت تیم شود. خیلی از عوامل  هستند که زنجیره‌وار دست به دست هم می‌دهند تا بتوانند نتیجه خوب حاصل کنند. بنابراین باید همه شرایط و زمینه‌ها فراهم باشد تا بتوانیم بهترین نتیجه ممکن را از یک ورزشکار بگیریم. ممکن است گاهی آسیب‌دیدگی‌ها برای ورزشکاران پیش بیاید، وقتی ما دکتر نداریم که بخواهد این‌ها را بررسی کند، احتمال دارد به راحتی ورزشکاران‌مان را از دست بدهیم.

مجللی در پایان گفت: این چیزی نیست که فدراسیون به تنهایی بتواند برای ما فراهم کند قطعا  وزارت ورزش باید برنامه مدونی برای این مسائل داشته باشد، نه تنها برای مسابقات المپیک بلکه در طول تمام اردوها باید به این مسائل اهمیت داده شود. این‌که ما قبل از مسابقات مهم المپیک برنامه‌ریزی کنیم و یک‌سری تدابیر بیاندیشیم خیلی کار  مثبت و خوبی است اما کافی نیست. اگر روی همه مسائل مهم کار کنیم، قطعا می‌توانیم در بلندمدت خیلی خوب نتیجه‌ بگیریم. باید دیدمان کمی وسیع‌تر و برنامه‌ریزی‌های‌مان طولانی‌مدت‌تر باشد.

خبرنگار: پرفام ذاکرانی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: